خرید و فروش انلاین بیت کوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین پرفکت مانی به ریال در ایران خرید و فروش انلاین وب مانی به ریال در ایران خرید و فروش انلاین بیت کوین کش - bitcoincash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین payeer به ریال در ایران خرید و فروش انلاین ریپل - Ripple به ریال در ایران خرید و فروش انلاین لایت کوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین دوژکوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Ethereum به ریال در ایران خرید و فروش انلاین dashcoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین wiredpay به ریال در ایران خرید و فروش انلاین yandexmoney به ریال در ایران خرید و فروش انلاین sberbank به ریال در ایران خرید و فروش انلاین namecoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین advcash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین entromoney به ریال در ایران خرید و فروش انلاین zcash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین lavapay به ریال در ایران خرید و فروش انلاین lisk به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Augur به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Clams به ریال در ایران خرید و فروش انلاین peercoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Gnosis به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Bytecoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین tether به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Golem به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Digibyte - دیجی بایت به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Blackcoin - بلک کوین به ریال در ایران خرید بیت کوین - خرید پرفکت مانی - خرید وب مانی خرید و فروش انلاین و اتوماتیک بیت کوین،پرفکت مانی،وب مانی،اتریوم با پشتیبانی 24 ساعته

اسلاید شو

خرید و فروش انلاین بیت کوین،پرفکت مانی،وب مانی،اتریوم - داگ کوین چیست و چگونه کار می کند؟
سیستم های انلاین و مطمئن ما هر ارز الکترونیکی را به صورت خودکار به حساب های ارزی شما ارسال می کند.

داگ کوین چیست و چگونه کار می کند؟

یکشنبه 13 اسفند 1396 10:42 بعد از ظهر

نویسنده : Team Exchange Hadi

دوج کوین Dogecoin چیست ؟

داج کوین 

دوج کوین Dogecoin چیست ؟

دوج کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز در حال رشد و شبیه به بیت کوین است که بسیار امن،فوری و کاملا خصوصی قابل استفاده است. شما می توانید از آن برای خرید کالاها و خدمات یا تغییر به ارزهای دیگر(دیگر ارزهای دیجیتال یا ارزهای سنتی مانند دلار یا یورو) استفاده کنید.

دوج کوین (Dogecoin) چیست و چگونه کار می کند؟

دوج کوین (Dogecoin) چیست و چگونه کار می کند؟

دوج کوین (Dogecoin) یک ارز رمزنگاری شده و پلتفرم متن باز و همتا به همتا است که لوگوی آن از سگ Shiba Inu برگرفته شده است. دوج کوین با عنوان “ارز شوخی (joke currency)” در تاریخ ۶ دسامبر ۲۰۱۳ معرفی شد و به سرعت جامعه خود را توسعه داد. این ارز رمزپایه در ژانویه ۲۰۱۴ توانست مبلغ ۶۰ میلیون دلار سرمایه گذاری اولیه جهت پروژه خود جمع آوری نماید.

در مقایسه با سایر ارزها، دوج کوین دارای عرضه اولیه سکه (ICO) سریعی بود؛ ۱۰۰ میلیارد سکه اواسط سال ۲۰۱۵ در معرض فروش قرار گرفت و پس از آن هر ساله ۵٫۲۵۶ میلیارد سکه دیگر به بازار عرضه خواهد شد. در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۵، ۱۰۰ میلیاردمین دوج کوین استخراج شد.

تاریخچه پیدایش دوج کوین (Dogecoin)

Dogecoin توسط برنامه نویسی آمریکایی به نام Billy Markus اهل پورتلند ساخته شده است. او امیدوار بود یک ارز رمزپایه و سرگرم کننده ایجاد خواهد نمود که بتواند جامعه وسیع تری نسبت به بیت کوین بدست آورد. در همان زمان Jackson Palmer، از اعضای دپارتمان بازاریابی Adobe در سیدنی، در توییتر توسط دانش آموزی که در کالج داشت تشویق شد تا این ایده را به واقعیت تبدیل کند.

پس از دریافت چندین یادداشت در توییتر، پالمر دامنه dogecoin.com را خریداری کرد و یک صفحه ی اسپلش به آن اضافه نمود که حاوی لوگوی سکه و یک متن طنز بود. مارکوس سایت را در چت روم IRC مشاهده کرد و تلاش کرد تا پس از رسیدن به پالمر، یک ارز دیجیتالی جدید ایجاد کند.

خالقان شبکه دوج کوین (Dogecoin)
خالقان شبکه دوج کوین (Dogecoin)

Dogecoin به طور رسمی در تاریخ ۶ دسامبر ۲۰۱۳ راه اندازی شد. شبکه دوج کوین در اصل برای تولید ۱۰۰ میلیارد Dogecoin طراحی شده بود، امّا بعداً اعلام شد که به میزان نامحدود سکه تولید خواهد کرد. در تاریخ ۲۴ دسامبر ۲۰۱۳، بانک مرکزی هند به کاربران ارزهای رمزنگاری شده در مورد خطرات مرتبط با آنها هشدار داد.

Dogecoin در مقایسه با Bitcoin
Dogecoin در مقایسه با Bitcoin

در تاریخ ۲۵ دسامبر ۲۰۱۳ اولین سرقت بزرگ از Dogecoin رخ داد، هنگامی که میلیون ها سکه طی هک کردن پلتفرم کیف پول آنلاین Dogewallet ناپدید شد. هکر به فایل های سیستمی این پلتفرم دسترسی پیدا کرد و صفحه فرستنده / گیرنده را تغییر داد تا هر سکه تنها به یک آدرس استاتیک (ثابت) ارسال شود. این حادثه توییت های مربوط به Dogecoin را تشدید کرد و آنرا در میان سایر آلت کوین ها مطرح نمود؛ هرچند که یک رویداد منفی برای این ارز رمزپایه محسوب میشد. برای کمک به کسانی که پس از هک شدن دارایی های خود را در Dogewallet از دست داده بودند، انجمن Dogecoin گزینه “SaveDogemas” را برای اهدای سکه به کسانی که دارایی هایشان به سرقت رفته بود، فعال نمود. تقریبا یک ماه بعد پول کافی برای پوشش دادن تمام سکه هایی که به سرقت رفته بود، جمع آوری شد.

الگوریتم Scrypt در شبکه دوج کوین (Dogecoin) چیست؟

Billy Markus ابتدا دوج کوین را بر اساس ارز رمزپایه Luckycoin طراحی نمود که از سیستم پاداش تصادفی برای استخراج کنندگان بلوک ها بهره میبُرد، گرچه بعداً در مارس ۲۰۱۴ این سیستم به یک پاداش ثابت جهت ایجاد بلوک ها تبدیل شد. همچنین Luckycoin بر اساس لایت کوین نوشته شده است که از تکنولوژی Scrypt جهت هش کردن در الگوریتم اثبات کار خود بهره میبرد. استفاده از Scrypt بدین معنی است که استخراج کنندگان نمی توانند از تجهیزات استخراج SHA-256 بیت کوین استفاده کنند و تنها دستگاه های اختصاصی FPGA و ASIC برای استخراج آنها وجود دارد.

تولید کنندگان در حال برنامه ریزی برای تولید تجهیزاتی بر پایه الگوریتم Scrypt هستند که سرعت استخراج را افزایش می دهند و هزینه برق مصرفی را برای الگوریتم های رمزنگاری جایگزین کاهش می دهند.

یکی از بزرگترین تفاوت ها بین Scrypt و SHA-256 این است که اسکریپت جدا از واحد پردازشگر، به منابع دیگر محاسباتی بخصوص حافظه نیازمند است. این امر افزایش سرعت و استفاده از توانایی زیاد محاسبات را برای سیستم های مبتنی بر Scrypt دشوار می سازد؛ زیرا آنها مجبور خواهند بود از مقدار متناسب حافظه استفاده کنند که بسیار هزینه بر است.

Charles Lee، مخترع لایت کوین، می گوید:

این امر باعث می شود که برای مثال، اجرای چند نمونه scrypt به صورت موازی در کارت های گرافیک دشوار باشد. این بدان معنی است که هزینه تولید ASIC های اسکریپت به طور قابل توجهی گران تر از ASIC های SHA-256 خواهد بود.

استخراج دوج کوین (Dogecoin) چگونه انجام می شود؟

استخراج دوج کوین (Dogecoin) چگونه انجام می شود؟

استخراج Dogecoin توسط کامپیوتر ها و سخت افزار های تخصصی انجام می شود. این فرآیند دو هدف اصلی را دنبال می کند:

  1. امنیت شبکه را تأمین می کند و معاملات را تأیید می کند.
  2. Dogecoin های جدید به عنوان پاداش به استخراج کنندگان پرداخت می شود.

همانند استخراج بیت کوین، Dogecoin از اثبات کار استفاده می کند که باعث می شود فرآیند پر هزینه ای از لحاظ زمان و انرژی محسوب شود.

برای ارسال Dogecoins، معاملات باید در یک بلوک قرار گیرند. استخراج کنندگان دوج کوین سپس این معاملات را از طریق اثبات کار تأیید می کنند. استخراج کنندگان معاملات ورودی را در برابر معاملات قبلی در Blockchain بررسی می کنند. اگر هیچ هزینه دوگانه ای شناسایی نشود، استخراج کنندگان یک بلوک با معاملات جدید ایجاد می کنند و آن را به بلوک های موجود موجود در Dogecoin اضافه می کنند.

هر بلوک جدید سپس به گره ها در شبکه فرستاده می شود. گره ها از کار استخراج کنندگان برای ادامه تأیید و انتقال معاملات در شبکه استفاده می کنند.

شما می توانید بسیاری از ماشین حساب های استخراج Dogecoin را برای تعیین سودآوری بالقوه سخت افزار خود استفاده کنید. سودآوری استخراج Dogecoin بستگی به قیمت آن، قدرت هش و راندمان سخت افزار شما و هزینه های برق مصرفی دارد.

محاسبه سودآوری استخراج Dogecoin

تاریخچه دوژکوین

داگ کوین نیز یک ارز رمزنگاری میباشد که پس از بیتکوین که نخستین و تنها ارز رسمی دنیا تا این لحظه میباشد،(بهتر بگوییم رسمی ترین) طراحی شد. البته در این میان کریپتوهای فراوانی طراحی و عرضه شده اند. اما داگ کوین یک کریپتویی است که تولید آن از جهت الگوریتم به لایتکوین شباهت دارد. یعنی از الگوریتم scrypt بهره میبرد. شبکه این کریپتو رسما در تاریخ 8 دسامبر، 2013 برای تولید 100 میلیارد کوین آغاز به کار نمود. اما بعد از ان جکسون پالمر (مجری داگ کوین و دامنه داگ کوین) اعلام شد که شبکه Dogecoin میتواند بی نهایت تولید کند.

جکسون پالمر ، بنیانگذار داگ کوین ، در یک گفتگوی خود اذعان داشته است که تمایلی برای قطح تولید این کریپتو ندارد. البته گفته پالمر از جهتی میتواند به نفع سرمایه گذاران دراین کریپتو باشد. چون پالمر دلیل اجرای چنین طرحی را برای داگ کوین، دوری این کریپتو از دلال بازی و سوداگری دانسته است. البته این را باید در نظر گرفت که اگر این نظر و ایده تنها یک سیاست باشد و بکباره تولید داگ کوین متوقف و یا طرحی مانند سایر کریپتو ها برای کاهش تولید آن در سالهای آتی ارائه شود، به راحتی میتوان فهمید که در آن روز باید با سونامی چون سونامی افزایش قیمت بیتکوین در سالهای گذشته برای داگ کوین مواجه شد.

در تمامی سایت های آنالیز و تحلیل این کریپتو و نیز سایت های منتشر کننده مسائل فنی داگ کوین و سایر کریپتوها اشاره به توقف استخراج ان در مرز 100 میلیارد شده است ولی همانطور که اشاره کرده ایم، پالمر نظری خلاف این را بیان نموده است و تنها زمان میتواند آن را مشخص نماید

البته میتوان این کار پالمر را برای دوری از هجوم دلالان و تبدیل شدن این کریپتو به عنوان یک کالا در نظر گرفت و این کار کمک میکند تا شانس بیشتری در جایگزینی ارزهای کاغذی و سنتی و حتی سایر ارزهای دیجتال داشته باشد. ولی میتوان آن را یک سیاستی از سوی پالمر دانست.
پس اشاره توقف داگ کوین حتی در سایت های فارسی زبان در 100 بیلیون هنوز قطعی نیست و قدر مسلم باید در حال حاضر، تنها به این نوشته و پاسخ پالمر بسنده کرد.

                       داگ کوین یا Dogecoin، خرید و فروش

داگ کوین

ارز دیجیتال داگ کوین یاDogecoin  از نماد سگ Shiba Inu و همچنین نسخه اینترنتی “Doge” در لوگوی خود استفاده می کند. Dogecoin در تاریخ 6 دسامبر 2013 به عنوان یک ” ارز جوک” معرفی شد و جامعه اینترنتی خود را به سرعت توسعه داد و در ژانویه سال 2014 به میزان 60 میلیون دلار سرمایه گذاری کرد؛ این ارز از دسامبر 2017، 308 میلیون دلار سرمایه دارد.

ارزش رو به رشد داگ کوین

در مقایسه با سایر ارز های رمز نگاری شده، DOGECOIN دارای یک برنامه برای تولید  اولیه کوین سریع بود: 100 میلیارد کوین در اواسط سال 2015 در معرض فروش قرار گرفته و پس از آن هر ساله 5.256 میلیارد کوین دیگر به بازار عرضه می شود. از تاریخ 30 ژوئن 2015، 100 میلیارد دگابایوین استخراج شده است. در حالی که چند برنامه کاربردی تجاری اصلی برای حمایت آن وجود دارد، این ارز به عنوان یک سیستم استخراجی از اینترنت به دست آمده است، که در آن کاربران رسانه های اجتماعی، راهنمایی های Dogecoin را به دیگر کاربران ارائه می دهند. بسیاری از اعضای انجمن Dogecoin، و نیز اعضای جوامع گوناگون دیگر، از عبارت ” رفتن به ماه”  برای توصیف احساس کلی از ارزش رو به رشد کوین ها استفاده می کنند.

                                                                                                         تاریخچه

داگ کوین، توسط برنامه نویسی با نام  بیللی مارکوس از پورتلند، اورگان ساخته شده است، که امیدوار بود یک رمزنگاری سرگرم کننده ایجاد کند که بتواند جمعیت شناسی وسیعتری را نسبت به بیکوین به دست آورد. در همان زمان، جکسون پالمر، یکی از اعضای بخش بازاریابی ادوارد سیتی در سیدنی، در توییتر توسط دانشجوی دانشکده کالج تشویق شد تا این ایده را به واقعیت تبدیل کند. 

                                                                                         المپیک زمستانی 2014

انجمن Dogecoin، جذب سرمایه را باتوجه به کمک به موسسات خیریه و دیگر علل قابل توجه،  تشویق کرده است. در 19 ژانویه 2014، جمع آوری کمک های مالی توسط انجمن Dogecoin تا 50000 دلار برای تیم Bobsled جامائیکا که برای المپیک زمستانی در سوچی برگزار شده بود، ایجاد شد اما نمی توانست به آن دسترسی پیدا کند. در روز دوم، مقدار 36000 دلار از Dogecoin اهدا شد و نرخ مبادله Dogecoin به بیتکوین 50٪ افزایش یافت. انجمن Dogecoin همچنین برای شیتی Keshavan، ورزشکار دوم سوچی، پول دریافت کرد.

                                                                                   خرید و فروش و مبادلات داگ کوین

بسیاری از مبادلات آنلاین DOGE / BTC و DOGE / LTC Trading  را ارائه می دهند. سه صرافی،Mengmengbi، Bter و BTC38، معاملات DOGE / CNY را ارائه می دهند. در تاریخ 8 ژانویه 2014، AltQuick.coاولین مبادله برای راه اندازی DOGE / USD بود. در 30 ژانویه 2014، ارزهای دیجیتال ساتوشی مبنی بر کانادا نیز DOGE / USD و DOGE / CAD را اعلام کرد. در ماه فوریه 2014، صرافی مستقر در هنگ کنگ، Asia Nexgen اعلام کرد که از تجارت Dogecoins در تمامی ارزهای اصلی حمایت خواهد کرد. همچنین BTC38 در چین نیز پشتیبانی خود را در مبادله Dogecoin اضافه کرد، که موجب افزایش سرمایه بازار طی 24 ساعت شد.

در اولین روز مبادلات، Dogecoin دومین ارز مبادله شده در پلتفرم بود (بعد از بیت کوین). در سپتامبر 2014، صرافی های بریتانیا Yacuna شروع به فروش DOGE / EUR و DOGE / GBP کردند.

خرید انلاین و اتوماتیک داگ کوین – Dogecoin با بهترین نرخ از ما  – جهت خرید بر روی بنر زیر کلیک کنید                                 

فروش انلاین و اتوماتیک داگ کوین – Dogecoin با بهترین نرخ به ما  – جهت فروش بر روی بنر زیر کلیک کنید                              
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 13 اسفند 1396 10:57 بعد از ظهر