خرید و فروش انلاین بیت کوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین پرفکت مانی به ریال در ایران خرید و فروش انلاین وب مانی به ریال در ایران خرید و فروش انلاین بیت کوین کش - bitcoincash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین payeer به ریال در ایران خرید و فروش انلاین ریپل - Ripple به ریال در ایران خرید و فروش انلاین لایت کوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین دوژکوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Ethereum به ریال در ایران خرید و فروش انلاین dashcoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین wiredpay به ریال در ایران خرید و فروش انلاین yandexmoney به ریال در ایران خرید و فروش انلاین sberbank به ریال در ایران خرید و فروش انلاین namecoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین advcash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین entromoney به ریال در ایران خرید و فروش انلاین zcash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین lavapay به ریال در ایران خرید و فروش انلاین lisk به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Augur به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Clams به ریال در ایران خرید و فروش انلاین peercoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Gnosis به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Bytecoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین tether به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Golem به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Digibyte - دیجی بایت به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Blackcoin - بلک کوین به ریال در ایران خرید بیت کوین - خرید پرفکت مانی - خرید وب مانی خرید و فروش انلاین و اتوماتیک بیت کوین،پرفکت مانی،وب مانی،اتریوم با پشتیبانی 24 ساعته

اسلاید شو

خرید و فروش انلاین بیت کوین،پرفکت مانی،وب مانی،اتریوم - لایت کوین چیست و چگونه کار می کند؟
سیستم های انلاین و مطمئن ما هر ارز الکترونیکی را به صورت خودکار به حساب های ارزی شما ارسال می کند.

لایت کوین چیست و چگونه کار می کند؟

یکشنبه 13 اسفند 1396 10:42 بعد از ظهر

نویسنده : Team Exchange Hadi

لایت کوین چیست و چگونه کار می‌کند؟

لایت کوین یک ارز دیجیتال همتا به همتا است که امکان پرداخت های نسبتا فوری و کم هزینه را در سراسر جهان فراهم می‌کند.

لایت کوین یک شبکه پرداخت متن باز مبتنی بر بلاک چین است. در این پروتکل می‌توان دارایی‌های دیجیتالی به نام لایت کوین یا به اختصار LTC را بدون هیچ واسطه و نهاد مرکزی و به صورت کاملا غیرمتمرکز در سراسر جهان منتقل کرد.

همانند بیت کوین، امنیت شبکه لایت کوین هم با رمزنگاری و فرایند اثبات کار (استخراج) تضمین شده است. تراکنش های لایت کوین تقریبا چهار برابر سریع تر از بیت کوین هستند.

لایت کوین چیست و چگونه کار می‌کند؟

چارلی لی، خالق لایت کوین

در حالی که هویت ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین بعد از حدود ۱۰ سال هنوز مشخص نیست، خالق لایت کوین جوانی چینی‌الاصل به نام چارلی‌ لی است. کارمند سابق گوگل و کوین بیس، در سال ۲۰۱۱ با تغییرات بزرگی در پروتکل بیت کوین،‌ شبکه لایت کوین را معرفی کرد.

فلسفه ای جالب برای تولد لایت کوین وجود دارد. اگر بیت کوین طلا باشد،‌ لایت کوین مانند لوگو‌یی که دارد، یادآور نقره است. به این معنی که هدف لایت کوین ایجاد ارزی برای مقاصد روزمره تر و ارزان تر است. مانند بیت کوین،‌ لایت کوین هم محدود است با این فرف که برخلاف بیت کوین که فقط ۲۱ میلیون از آن قابل تولید شدن است، لایت کوین تا ۸۴ میلیون واحد استخراج خواهد شد.

درست به مانند بیت کوین استخراج کنندگان با قراردادن توان محاسباتی کامپیوترهای خود برای شبکه، با انجام محاسبات ریاضی شبکه را امن می‌کنند. در حقیقت استخراج کنندگان با این‌کار تراکنش ها را بررسی و تایید می‌کنند که باعث حفظ شبکه می‌شود.

تمام ارزهای دیجیتال از الگوریتم خاصی برای فعالیت استفاده می کنند. الگوریتم بیت کوین SHA-256 است اما چارلی‌ لی در ایجاد لایت کوین این فرایند را به الگوریتم بهتری به نام Scrypt تغییر داد. این الگوریتم نسبت به الگوریتم بیت کوین دارای امکان محاسبه آسان تر، حجم کار کمتر و در نتیجه توانایی تایید سریع تر تراکنش ها است. در حالی که این روزها استخراج به صرفه بیت کوین فقط با دستگاه های ASIC امکان پذیر است،‌ کارت گرافیک هنوز یکی از روش های متداول برای استخراج لایت کوین است. البته استفاده از دستگاه‌ های ASIC از روش کارت گرافیک مقرون به صرفه تر است.

هر ۲٫۵ دقیقه تمام تراکنش های تایید شده لایت کوین در بسته های دیجیتالی به نام بلاک قرار می‌گیرند. این بلاک ها به زنجیره ای از بلاک ها به نام بلاک چین اضافه می‌شوند.

استخراج کنندگان یا به عبارتی ماینرها برای این کار پاداش دریافت می‌کنند. علاوه بر کارمزدها، با استخراج هر بلاک مقداری لایت کوین جدید تولید می‌شود و به ماینری که آن بلاک را استخراج کرده تعلق می‌گیرد که به آن پاداش بلاک (Block Reward) می‌گویند.

پاداش استخراج هر بلاک در حال حاضر ۲۵ واحد لایت کوین است. این پاداش در هر ۸۴۰,۰۰۰ بلاک نصف خواهد شد. پاداش بلاک بیت کوین در حال حاضر ۱۲٫۵ واحد بیت کوین است و در هر ۲۱۰,۰۰۰ بلاک نصف می‌شود.

لایت کوین چیست و چگونه کار می کند؟

لایت کوین (Litecoin) چیست و چگونه کار می کند؟

لایت کوین (Litecoin) یک ارز رمزپایه درست مانند بیت کوین است. این ارز را می توانید تقریبا به صورت فوری در سراسر جهان با کارمزد پایین منتقل کنید.

تاریخچه لایت کوین (Litecoin)

لایت کوین یکی از اولین مشتقات بیت کوین است و خالق آن، Charlie Lee کارمند سابق شرکت گوگل است که در زمان فعالیتش در این کمپانی ارز لایت کوین را ارائه کرد.

ارزش لایت کوین (Litecoin) از کجاست؟

لایت کوین بنا به دلایلی که بیت کوین دارای ارزش است، ارزشمند به حساب می آید. یکی از دلایل اصلی ارزشمند بودن بیت کوین کاربرد و نادر بودن آن است و دلیل ارزشمند بودن لایت کوین هم همین است. فقط ۸۴ میلیون LTC (واحد ارزی لایت کوین) در چرخه وجود خواهد داشت که دلیل نادر بودن آن است و اما دلیل کاربردی آن این است که لایت کوین را با سرعت بسیار بالا و هزینه کمی می توانید به سراسر جهان ارسال کنید.

ساز و کار استخراج لایت کوین (Litecoin)

استخراج لایت کوین از آن چه که باید باشد و انتظار می رود، متفاوت تر است.

استخراج لایت کوین
استخراج لایت کوین

در زمان نوشتن این مقاله هر لایت کوین حدودا برابر ۳۲ دلار است و در روز های اول پیدایش لایت کوین استخراج آن بسیار ساده بود چرا که در ابتدا قیمت آن ارزان بود و رقابتی برای استخراج آن وجود نداشت.

خرید لایت کوین (Litecoin) چگونه ممکن است؟

لایت کوین یکی از چند صد ارز رمزپایه محبوب است و بنابراین خرید لایت کوین نسبت به بسیار از ارز های دیجیتال و رمزپایه که کمتر از آن ها نامی برجاست صورت می گیرد. البته متاسفانه وجود تحریم های اقتصادی مانع انجام تبادلات بانکی با وبسایت های خارج از کشور می شود و به همین دلیل کاربران ایرانی برای خرید مستقیم با مشکل روبرو هستند. اما خوشبختانه سامانه Pay98 با تجربه بسیار بالا در امر مبادلات ارز های دیجیتال می توان علاوه بر راهنمایی شما و ارائه مشاوره های تخصصی به میزان دلخواه شما را در خرید Litecoin راهنمایی کند.

مبادله اتمی لایت کوین چیست ؟

مبادله اتمی

یکی از ویژگی‌های جذاب لایت کوین معرفی مبادله اتمی (Atomic Swap) است. مبادله اتمی امکان انجام تبادل بین زنجیره ارزهای مختلف را بدون نیاز به یک طرف سوم می‌دهد. اگر علی ۱ بیت کوین داشته باشد و بخواهند آن را با ۱۰۰ لایت کوین عوض کند باید به یک صرافی برود و برای انجام آن نرخ تراکنشی را هم بپردازد.

با اجرای مبادله اتمی، فرض کنید علی ۱ بیت کوین و محمد ۱۰۰ لایت کوین دارد. آن‌ها می‌توانند به آسانی سکه‌های خود را تبادل کنند بدون این‌که به صرافی مراجعه کنند و هیچ نرخ تراکنشی را هم بپردازند.

بیشتر بخوانید:

پیش بینی چارلی لی: رشد بیت کوین و لایت کوین در دراز مدت

مبادله اتمی این کار را با استفاده از «قرارداد‌های هش شده مبتنی بر زمان» (HTLCs) انجام می‌دهد. این قراردادها یکی از جالب‌ترین امکانات شبکه‌های پرداخت هستند. در حقیقت شبکه نوری (Lightning Network) یکی از مزایای پیاده‌سازی HTLCs است.

HTLCs چیست؟ قبل از این، قراردادهای مبتنی بر زمان (timelocks) را دیده بودیم. اما HTLCs اجازه می‌دهد تا قراردادهای هش شده را هم مبتنی بر زمان کنیم. HTLCs به دو طرف اجازه می‌دهد تا بین خود کانال پرداخت باز کنند و از این طریق براساس قرارداد از پیش تعیین شده پول رد و بدل کنند. این تراکنش‌ها براساس رمزنگاری به اثبات می‌رسند. یک خصوصیت دیگر HTLCs این است که به یک طرف اجازه می‌دهد تا پرداخت را ضمانت کند و آن را به فرستنده بازگرداند.

این پروژه هنوز در مراحل ابتدایی است. در ۲۰ سپتامبر ارز Decred و لایت کوین مبادله اتمی را با استفاده از قراردادهای هوشمند روی SCRIPT تکمیل کردند.

جیمی سونگ (از توسعه دهندگان بیت کوین) در مقاله خود اشاره می‌کند از آنجایی که بیت کوین، بیت کوین کش و  ورت کوین (vertcoin) همه از SCRIPT استفاده می‌کنند، امکان انجام معامله اتمی با لایت کوین و Decred را خواهند داشت.

رشد بازار لایت کوین چگونه است؟

همانطور که مشخص است، پنج ارز برتر در صرافی کوین‌مارکت‌کپ شامل بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش و کاردانو می‌شود. در حال حاضر لایت کوین ششمین ارز بازار است.

لایت کوین چیست

البته بیت کوین همچنان ارز بزرگ بازار است. جدا از قیمت و ارزش بازار، تفاوت دیگر بین آن‌ها سکه‌های موجود است. یکی از دلایلی که تعداد این سکه‌ها را محدود کرده‌اند به خاطر قانون قدیمی اقتصاد یعنی عرضه و تقاضا است.

عرضه و تقاضا

هر چقدر عرضه یک دارایی با ارزش کم باشد، ارزش آن هم بیشتر می‌شود. برعکس اگر میزان دارایی افزایش یابد باعث کاهش ارزش می‌شود. به همین دلیل است که بیت کوین و لایت کوین باید تعداد محدودی سکه داشته باشند. بیت کوین ۲۱ میلیون سکه و لایت کوین ۸۴ میلیون سکه دارد.

نتیجه‌گیری

در چند ماه گذشته مردم و رسانه‌ها توجه بیشتری برای این‌ که بدانند لایت کوین چیست نشان داده‌اند. چند دلیل برای این امر وجود دارد:

  • ارزهای دیجیتال هر روز بیشتر مورد توجه جامعه قرار می‌گیرند.
  • صرافی Coinbase شروع به فروش لایت کوین کرده است.
  • لایت کوین فورک Segwit را فعال کرده است.

جدا از افزایش ارزش لایت کوین، چیزی که این ارز نمایندگی می‌کند خیلی مهم‌تر است. درست است که لایت کوین به عنوان برادر کوچک‌تر بیت کوین ایجاد شد اما اهدافش فراتر از آن رفته است. در طول سال گذشته، لایت کوین زمان آن را داشت که ریسک‌های لازم را بپذیرد و پیام واقعی ارزهای دیجیتال را برساند. آنها یکی از اولین ارزهایی بودند که فورک Segwit و تبادلات اتمی را اجرا کردند. همچنین قصد اجرای شبکه نوری را هم دارند.

با وجود این ویژگی‌ها، افزایش ارزش لایت کوین طبیعی است. اما قبل از اینکه به سراغ بازار بروید و شروع به خرید لایت کوین کنید این صحبت‌های چارلی در توئیتر خیلی جالب است:

لایت کوین و خرید و فروش آن را بهتر بشناسیم! 

تفاوت لایت کوین با بیت کوین

هدف آن محدود کردن استخراج ASIC و اجازه دادن به کاربران به منظور کارآمد کردن استخراج لایت کوین در رایانه های معمولی است؛ تا زمانی که برای Scrypt ASIC ها توسعه پیدا کرده بود، کار می کرد. از زمان ایجاد آن، لایت کوین بسیار محبوب شده است، با حضور تقریبا ثابت در پرفروش ترین بازارها با سرمایه (هر چند بیت کوین را در این مورد نادیده گرفته اند).

تفاوت دوم آن با بیت کوین در میزان امنیت است. به دلیل استفاده از تکنیک های خاص رمزنگاری، میزان امنیت لایت کوین نسبت به بیت کوین بیشتر است و در واقع به دلیل میزان بالای حافظه درگیر در آن، هک کردن و ایجاد اختلال درلایت کوین بسیار دشوار و پرهزینه است.

تاریخچه

در تاریخ 7 اکتبر 2011 توسط چارلی لی، یک کارمند سابق گوگل، از طریق یک منبع باز (open source) در GitHub منتشر شد. شبکه لایت کوین در تاریخ 13 اکتبر 2011 به طور عمومی و لایو منتشر شد.  این ارز یک شکاف بین مشتریان  بیت کوین بود، که در درجه اول با داشتن زمان تولید بلوک (2.5 دقیقه)، افزایش حداکثر تعداد سکه ها، الگوریتم های مختلف هش کردن (Scrypt، به جای SHA-256) و یک رابط کاربری گرافیکی کمی تغییر یافته، نظر مشتریان را به خود جلب کرد.

خرید انلاین و اتوماتیک لایت کوین-LITECOIN بابهترین نرخ از ما  – جهت خرید بر روی بنر زیر کلیک کنید                                 

فروش انلاین و اتوماتیک لایت کوین-LITECOIN با بهترین نرخ به ما  – جهت فروش بر روی بنر زیر کلیک کنید                              
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 13 اسفند 1396 10:54 بعد از ظهر