تبلیغات

 خرید و فروش انلاین بیت کوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین پرفکت مانی به ریال در ایران خرید و فروش انلاین وب مانی به ریال در ایران خرید و فروش انلاین بیت کوین کش - bitcoincash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین payeer به ریال در ایران خرید و فروش انلاین ریپل - Ripple به ریال در ایران خرید و فروش انلاین لایت کوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین دوژکوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Ethereum به ریال در ایران خرید و فروش انلاین dashcoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین wiredpay به ریال در ایران خرید و فروش انلاین yandexmoney به ریال در ایران خرید و فروش انلاین sberbank به ریال در ایران خرید و فروش انلاین namecoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین advcash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین entromoney به ریال در ایران خرید و فروش انلاین zcash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین lavapay به ریال در ایران خرید و فروش انلاین lisk به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Augur به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Clams به ریال در ایران خرید و فروش انلاین peercoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Gnosis به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Bytecoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین tether به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Golem به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Digibyte - دیجی بایت به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Blackcoin - بلک کوین به ریال در ایران خرید بیت کوین - خرید پرفکت مانی - خرید وب مانی خرید و فروش انلاین و اتوماتیک بیت کوین،پرفکت مانی،وب مانی،اتریوم با پشتیبانی 24 ساعته

اسلاید شو

خرید و فروش انلاین بیت کوین،پرفکت مانی،وب مانی،اتریوم - بیت کوین چیست؟ و آیوتا (IOTA) چیست؟
سیستم های انلاین و مطمئن ما هر ارز الکترونیکی را به صورت خودکار به حساب های ارزی شما ارسال می کند.

بیت کوین چیست؟ و آیوتا (IOTA) چیست؟

پنجشنبه 12 بهمن 1396 06:08 بعد از ظهر

نویسنده : Team Exchange Hadi

خرید و شارژ انلاین و اتوماتیک بیت کوین و اتریوم و لایت کوین و دوژکوین و بیت کوین کش دش کوین و ... از ما بر روی بنر خرید کلیک کنید   فروش انلاین و سریع بیت کوین و اتریوم و لایت کوین و دوژکوین و بیت کوین کش و دش کوین و ... به ما بر روی بنر فروش کلیک کنید   

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک نوع ارز دیجیتالی یا همان ارز رمزپایه است. این ارز به صورت الکترونیکی نگهداری می‌شود. هیچ‌کس بیت کوین را کنترل نمی‌کند. بیت کوین‌ها مانند دلار یا یورو چاپ نمی‌شوند. تولید آن‌ها توسط مردم و کسب و کارهای ویژه صورت می‌گیرد. رایانه‌های عامل در سراسر جهان، با استفاده از نرم‌افزار حل مسائل ریاضی مسئولیت تولید (استخراج یا Minning) بیت کوین را برعهده دارند.

در واقع، بیت کوین اولین ارز رمزپایه (Cryptocurrency) است. این ارز در سال ۲۰۰۹ ابداع شد. در طی این سال‌ها، بیت کوین مسیر رشد را پیموده است.

تفاوت بیت کوین با ارزهای معمولی در چیست؟

بیت کوین برای خریدهای الکترونیکی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. به این معنا که این ارز همانند ارزهای متعارف نظیر دلار، یورو یا ین است که به صورت دیجیتال نیز معامله می‌شوند. البته بیت‌کوین هنوز به مانند این ارزها فراگیر نشده است. با گسترش روزافزون بیت کوین، این ارز رمزپایه بیشتر مورد پذیرش فروشگاه‌های اینترنتی قرار می‌گیرد.

بیت کوین

با این حال، مهم‌ترین ویژگی بیت‌کوین و تفاوت آن با پول متعارف جوامع جهانی، غیر متمرکز بودن آن است. هیچ سازمان یا موسسه‌ی واحدی شبکه‌ی بیت کوین را کنترل نمی‌کند. این امر باعث راحتی استفاده از آن توسط مردم شده است. علت این مسئله این است که هیچ بانک بزرگی نمی‌تواند پول آن‌ها را به تحت کنترل خود درآورد.

بیت کوین را چه کسی خلق کرد؟

یک طراح نرم‌افزار با نام –مستعار- ساتوشی ناماکاتو، طرح ساخت بیت کوین را پیشنهاد داده بود. این طرح، یک سیستم پرداخت الکترونیکی مبتنی بر اثبات ریاضی بود. ایده‌ی ساتوشی ناماکاتو این بود که یک ارز مستقل از هر مقام مرکزی تولید شود که به صورت الکترونیکی قابل انتقال باشد. این امر باعث می‌شود که این پول قابلیت انتقال فوری (و یا با حداقل تاخیر) و با هزینه‌ی بسیار کم را داشته باشد.

چاپ اسکناس و و ضرب سکه‌ی بیت کوین را چه کسی (و یا چه سازمانی) برعهده دارد؟

هیچکس! این ارز توسط هیچ بانک مرکزی به صورت فیزیکی چاپ و یا ضرب نمی‌شود. بیت‌کوین طبق قوانین خاص خود تولید می‌شود. این قوانین برای همه‌ی مردم قابل توضیح نیست.

آن بانک‌ها می‌توانند به سادگی پول بیشتری برای پوشش بدهی‌های ملی تولید کنند. در نتیجه‌ی این اقدام، ارزش پول آن‌ها کاهش می‌یابد. در عوض، بیت کوین به صورت دیجیتالی و توسط جمعیتی از افراد مختلف ساخته (استخراج) می‌شود و هر کسی می‌تواند به عضویت آن درآید.

بیت‌کوین با استفاده از قدرت محاسباتی در یک شبکه توزیع شده، استخراج می‌شود. این شبکه همچنین تراکنش‌های انجام شده با ارز مجازی را پردازش می‌کند و بیت‌کوین به طور موثر شبکه‌ی پرداخت خود را ایجاد می‌کند.

آیا چرخه‌ی تولید بیت‌کوین نامحدود نیست؟

این درست است. پروتکل بیت کوین -قوانینی که کار بیت کوین را انجام می‌دهند- می‌گوید که تنها ۲۱ میلیون بیت‌کوین می‌تواند توسط استخراج‌کنندگان ایجاد شود. با این حال، این سکه‌ها (کوین‌ها) را می‌توان به قطعات کوچک‌تر تقسیم کرد. کوچک‌ترین مقدار قابل تقسیم یک بیت‌کوین، یک‌صد میلیونیم است. این واحد کوچک به یاد بنیان‌گذار بیت‌کوین، یک “ساتوشی” نامیده می‌شود.

بیت کوین بر پایه‌ی چیست؟

ارز متعارف بر پایه‌ی طلا یا نقره است. از لحاظ تئوری، می‌دانید که اگر یک دلار به بانک تحویل دهید، شما می‌توانید مقداری طلا را دریافت کنید. البته این در عمل انجام نمی‌شود. اما بیت کوین بر پایه‌ی طلا نیست. این ارز بر اساس ریاضیات است.

مردم در سراسر دنیا از برنامه‌های نرم‌افزاری استفاده می‌کنند که فرمول ریاضی را برای تولید بیت‌کوین دنبال کنند. فرمول ریاضی آزادانه در دسترس است، به طوری که هر کسی می تواند آن را بررسی کند.

بیت کوین

همچنین، این نرم افزار منبع باز (Open Source) است. به عبارتی دیگر، هر کسی می‌تواند آن را بررسی و تغییر دهد تا از آن‌چه که انتظار دارد انجام بگیرد، مطمئن شود.

ویژگی‌های بیت کوین چیست؟

بیت کوین دارای چندین ویژگی مهم است که آن را از ارزهای تحت حمایت دولت‌ها، متمایز می‌سازد.

بیت کوین غیر متمرکز است

شبکه‌ی بیت‌کوین توسط یکی از مقامات مرکزی کنترل نمی‌شود. هر دستگاهی که بیت‌کوین و پردازش‌های انجام شده را استخراج می کند، قسمتی از شبکه را تشکیل می‌دهد. دستگاه‌ها با هم کار می‌کنند. به عبارتی دیگر، به صورت تئوری یک مقام مرکزی نمی‌تواند سیاست پولی بیت‌کوین را دست‌کاری کند و باعث سقوط آن شود. همچنین، نمی‌تواند به سادگی تصمیم بگیرد که بیت‌کوین‌های مردم را از آن‌ها دور کند. این همان کاری است که بانک مرکزی اروپا تصمیم گرفت تا قبرس در اوایل سال ۲۰۱۳ انجام دهد. اگر بخشی از شبکه به دلایلی از اینترنت جدا شود (آفلاین شود)، این پول همچنان در جریان باقی می‌ماند.

تنظیمات بیت کوین آسان است

برای افتتاح حساب در بانک‌های سنتی باید مراحل مختلفی را طی کنید. افتتاح حساب‌های تجاری (جاری) در این بانک‌ها به شدت تحت تاثیر بوروکراسی است. برای این کار باید شرایط خاصی را داشته باشید و مدارک متعددی را تحویل بانک دهید. در دیگر سو، شما می‌توانید یک آدرس بیت‌کوین را در عرض چند ثانیه تنظیم کنید. آن هم بدون این که سؤالی پرسیده شود یا پرداخت هزینه‌ای لازم باشد.

بیت کوین ناشناس است

این ویژگی، به نوعی خوب است. کاربران می‌توانند چندین آدرس بیت‌کوین را داشته باشند. این آدرس‌ها با اسامی، آدرس‌ها یا سایر اطلاعات شناسایی شخصی ارتباطی ندارند. اما با این وجود…

کاملاً شفاف است

… اما با این وجود، بیت‌کوین اطلاعات مربوط به هر تراکنش شبکه را در یک نسخه‌ی بزرگ از دفترکل عمومی ذخیره می‌کند. این دفترکل، بلاک چین نامیده می‌شود. بلاک چین در واقع یک پایگاه داده‌ی غول‌پیکر است که تمامی تراکنش‌های بیت‌کوین در آن ثبت می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با بلاک چین اینجا را بخوانید.

اگر شما یک آدرس بیت کوین عمومی را استفاده می‌کنید، هر کسی می‌تواند بگوید که چند بیت‌کوین در آن آدرس ذخیره شده است. اما کسی نمی‌داند که این آدرس مال شما است.

بیت کوین

با این حال، اقداماتی وجود دارد که مردم می‌توانند با انجام آن، فعالیت خود را در شبکه‌ی بیت‌کوین از آن شفافیت کامل خارج کنند. این اقدامات شامل استفاده نکردن از یک آدرس بیت کوین به طور پیوسته و منتقل نکردن مقدار زیادی بیت‌کوین به یک آدرس واحد می‌شوند.

هزینه‌های تراکنش‌های بیت کوین کم است

بانک شما ممکن است برای یک انتقال بین‌المللی هزینه‌ای ده یورویی دریافت کند. این در حالی است که هزینه‌ی انتقال بیت کوین بسیار کم‌تر است.

انتقال بیت کوین سریع است

شما می‌توانید پول را به هر جایی بفرستید و چند دقیقه بعد، به محض این که شبکه‌ی بیت‌کوین پردازش پرداخت را انجام دهد، به حساب مقصد می‌رسد.


آیوتا (IOTA) چیست؟

IOTA چیست؟

مخفف برنامه ی کاربردی اینترنت اشیا است که نوع جدیدی از تکنولوژی رمزنگاری است که تراکنش های بین دستگاه های روی اینترنت اشیا را تسهیل می کند. آدرس های IOTA ،‌ هزینه ی معاملات ، مسایل مربوط به مقیاس پذیری تکنولوژی های بلاک چین را حل کرده است به این صورت که به جای استفاده از بلاک چین برای تایید تراکنش در آیوتا شما باید دو تراکنش قبلی را بررسی کنید.

این روش تایید به معنی است که هیچ دفتر مرکزی وجود ندارد و نیازی به کاوشگرها برای  نیرو بخشیدن به شبکه نیست.

دستگاه های روی شبکه به صورت تصادفی به بررسی تراکنش های یکدیگر می پردازند و با استفاده از وب تراکنش ها را تایید میکنند. در رمزنگاری ، این نوع تایید به عنوان نمودار تقریبی هدایت (DAG ) شناخته می شود. اما سازندگان IOTA آن را Tangle می نامند.

در حالی که قدرت در Tangle به صورت شبکه ای رشد می کند ، IOTA متعهد است که رایگان و با تراکنش های سریع باشد. همچنین به این صورت طراحی شده است که تراکنش های کوچک و تراکنش های بین ماشین ها را پردازش کند و به مجموعه ی اقتصاد کوچک بین دو ماشین کمک کند.

تا زمانی که IOTA این تعهدات بزرگ دارد ، تکنولوژی جدیدی است که بدون مخالف هم نخواهد بود. در این مقاله ما به بررسی این مساله می پردازیم که IOTA چگونه کار می کند ، برای چه مقاصدی استفاده می شود ، برخی از نقدها به آن را بررسی میکنیم و اینکه آیا باید روی آن سرمایه گذاری کرد یا نه؟

آیوتا چیست

چالش : ماشینی برای پرداخت ماشین

اینترنت اشیا در حال حاضر قدرت اول جهان اقتصاد است.

شرکت ها دوربین ها ، سنسورها و وسایلی از این دست را برای نشان دادن وضعیت در کارخانه ها ، خطوط حمل و نقل ، مزارع  ، فروشگاه ها و خانه ها می سازند. بر اساس تحقیقات در Gartner ، اینترنت اشیا در سال ۲۰۱۷ بر روی ۸.۴ میلیارد دستگاه استفاده شده است و در آینده رشد نمایی برای این تعداد پیشبینی می شود.

چشم انداز IOT این است که به عنوان پلتفرمی برای تراکنشهای بین دو ماشین (M2M) به کار برده شود. بنیانگذاران IOTA کار خود را بعد از کار روی صنعت IoT شروع کردند. بحث آن ها از آنجایی شروع شد که برای اینکه بتوان از IoT بهتر بهره برد ، دستگاه های روی شبکه باید منابع را به صورت موثرتری تخصیص دهند و به اشتراک بگذارند.

این تفکر بدین معنی است که دستگاه ها باید توانایی خرید الکتریسیته ، پهنای باند ، ذخیره سازی و یا داده ها را زمانی که به آن ها نیاز دارند داشته باشند و همچنین زمانی که به آن ها نیازی ندارند بتوانند آن ها را بفروشند.

حتی در شبکه های کوچک ، این بدین معنی است که به صورت بالقوه توانایی انجام ده ها تن از تراکنش ها و استفاده از منابع را داشته باشد. با توجه به تعداد زیاد تراکنش ها در ابعاد کوچک و سریع ، بنیانگذاران IOTA بر این باور هستند که تکنولوژی بلاک چین با برنامه های IoT تطبیق پذیر نیست.

شبکه های بلاک چین در مقیاس پذیری سازگاری ندارند و اغلب هزینه هایی پرداخت می کنند که کاوشگرها تراکنش شما در یک بلاک ببینند. هدف IOTA حل دو مشکل مقیاس پذیری و هزینه ها برای شبکه های جدید است بنابراین میلیاردها دستگاه IoT پس از حل این دو مشکل می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

مقیاس پذیری: IOTA یک تکنولوژی بلاک چین نیست.

از زمانی که IOTA به صورت همزمان طرح هایی برای داشتن میلیاردها گره های تراکنشی در شبکه های خود را پیاده سازی کرد ، بنیانگذاران آن نیاز به طراحی شبکه ای داشتند که قدرت پردازش رشد را روی گره های در حال رشد شبکه پردازش کند. در انتها آنها Tangle طراحی کردند ، ساختار سیستمی توافقی که جایی است که دستگاه یک تراکنش جدید را ارائه می دهد باید در ابتدا دو تراکنش دیگر را روی شبکه معرفی کند. برای هر تایید ، تایید کننده ، اثبات کوچکی از کار را انجام می دهد که تراکنش ها را به Tangel سراسری متصل میکند.

Tangle به این معنی است بار اساس  تایید روی وب به توافق عمومی برسید. هر تراکنش به دو تراکنش دیگر متصل است که آن را تایید میکنند. این کار ، مشکل مقیاس پذیری را به عنوان شبکه ای که دیگر به بلاک چین مرکزی وابسطه نیست حل میکند.

هر دستگاه جدیدی روی شبکه زمانی که یک تراکنش را تایید میکند به توان محاسباتی شبکه کمک میکند. همچنین Tangle بلاک کاوی را حذف می کند و تمام سکه ها در IOTA در هنگام پیدایش شبکه ایجاد می شوند.

هزینه ی تراکنش ها: چگونه استفاده از IOTA رایگان است؟

در حالی که شما در محاسبه ی قدرت به شبکه کمک میکنید هنگامی که یک تراکنش را تایید می کنید ، هزینه ی استفاده از شبکه برابر با برق مصرفی مورد نیاز برای تایید دو تراکنش دیگر روی IOTA است. Tangle به IOTA این امکان را می دهد که بدون هزینه اداره شود که به این معنی است که شبکه بیش از شبکه بلاک چین توزیع شده است. در بلاک چین ، شبکه میان کاوشگرهای روی بلاک چین توزیع شده است. در Tangle ، شبکه روی هر نود آزمایشی روی شبکه توزیع شده است.

 رایگان بودن برای عملیات سرویس دهی IOTA روی دستگاه های IoT قطعی است. این دستگاه ها اغلب در معامله هایی با هزینه ی یک پنی و فراکنس بالا انجام می شوند. هر تغییر هزینه ای که توسط تراکنش هرچند کوچک میتواند تراکنش های کوچک  را غیرقابل قبول کند. ارائه ی خدمات رایگان IOTA پشتوانه اقتصاد M2M است.

IOTA coin

۳۴٪مورد حمله قرار گرفتن و  هماهنگ کردن

کسانی که با تکنولوژی بلاک چین آشنایی دارند می دانند که اگر یک بخش ۵۱٪ محاسبه ی قدرت روی شبکه را داشته باشد بلاک چین آسیب پذیر خواهد شد. از این نظر ، از نظر تئوری امکان این که عاملی بتواند تراکنش های غلط را تایید کند نیز وجود دارد. از زمانی که IOTA از Tangle برای تایید تراکنش هایش استفاده می کند ، از نظر تئوری در صورتی یک بخش فقط ۳۴٪ ( بیش از ۱/۳) از قدرت محاسبه  شبکه را در کنترل خود داشته باشد IOTA آسیب پذیر خواهد بود.

مشکل این اجرا این است که ۳۴٪ حمله علیه Tangle سیستم IOTA نباید نادیده گرفته شود. از آنجا که Tangleیک وب پیچیده با گره ها و تراکنش های بسیار است ، قبل از اینکه  بتوانید از مزایای ۳۴٪ بهره ای ببرید باید این مرکز تجمع را در شبکه پیدا کنید.

اوایل اجرای IOTA آسیب پذیری زیادی مانند حمله روی آن انجام می شود و از آنجایی که شبکه کوچک اولیه کوچک و با گره های کمتر است ، دستیابی به ۳۴٪ از شبکه کار آسانتری است. برای رفع این تهدید در IOTA از هماهنگ کننده در اجرای اولیه استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که Tangle اولیه در معرض خطر قرار نمی گیرد.

در حالی که در اوایل این یک گام ضروری برای امنیت است ،‌ IOTA قصد دارد که تا زمانی که شبکه به اندازه کافی قوی شد هماهنگ کننده را حذف کند. این بدین معنی است که در صورتی که پلتفرم و ارز به صورت متمرکز می باشند و در صورتی که تصمیم به سرمایه گزاری دارید باید به بنیاد IOTA اعتماد کنید.

تکنولوژی های اختصاصی

تیم IOTA انتقادها و تشویق هایی برای استفاده از تکنولوژی های جدید برای توسعه ی پلتفرم های جدید دریافت کرده است. در اصل ، IOTA از تابع هش خود با نام Curl برای اثبات کار و تولید کلید ها استفاده است. در حالی که هش اثبات کارایی به پرتوکل قدیمی SHA-3 تغییر یافته است ، IOTA همچنان از تابع هش Curlبرای سایر برنامه های پلتفرم استفاده میکند.

  همچنین IOTA از منطق سه گانه به جای منطق باینری استفاده کرده است. از پردازشگرهایی با سه حالت بهره جسته که به معنی پیشرفت و تاثیر مثبت در افزایش توان محاسبات کلی است. IOTA همکاری نزدیکی با آزمایشگاه های JINN در زمینه سخت افزار برای دستگاه های IoT که قادر به محاسبات بر مبنای سه می باشند دارد.

نگرانی ها ،‌ ضعف ها و انتقادات

تعدادی از کارشناسان ارز رمزپایه ، پایداری IOTA را به عنوان پلتفرم مورد بررسی قرار داده اند. باور اینکه با وجود پیاده سازی تعداد زیادی تکنولوژی جدید آن هم به صورت هم زمان ، نقصی در اجرای IOTA وجود نداشته باشد سخت است. تکنولوژی که IOTA بر مبنای آن کار میکند به اندازه ی کافی مورد آزمایش قرار نگرفته است که بدانیم در مقیاس های مختلف و یا در مواجه با حملات چگونه عمل می کند. نبود تست کلی و دید کلی بزرگترین نقصی است که می توان به IOTA نسبت داد.

در اوایل سال گذشته ، دانشگاه MIT و Boston با انتشار مقاله ای که بیان می کرد نقص هایی در هش های امنیتی وجود دارد باعث به وجود آمدن موجی از ترس شد. ایده این بود که شما می توانید رمز خود را به گردش دربیاورید و این موضوع به شدت در میان افراد خبره و کارشناسان جلب توجه کرد. یک رمزنگاری خوب ، سال ها طول می کشد که توسعه یابد ، آزمایش شود و مورد نقد و بررسی قرار بگیرد. نه سال طول کشید تا الگوریتم هش SHA-3 تکمیل شود و کارشناسان ابراز نگرانی کردند که توسعه دهندگان IOTA بهتر است به جای انتشار استانداردها بهتر است که سعی کنند که رمزنگاری خودشان را بنویسند. این ابراز نگرانی ها منجر به ناپایداری قیمت IOTA شد. اما این نکته نیز قابل توجه است که موانعی که سر راهش قرار میگیرد رشد می کند. بیت کوین رسوایی Mt. Gox را داشت ، اتروم منجر به DAO hack شد. در حالی که تکنولوژی و پیاده سازی پشتوانه ی IOTA قطعا تغییر خواهد کرد ، سرمایه گزاران احتمالی بایستی معماری کلی ارز رمزپایه IOTA و همچنین سوابق تیم توسعه دهندع را نیز برای سرمایه گذاری نظر داشته باشند.

نتیجه گیری

ارز رمزپایه از نوعی تکنولوژی بهره جسته است که پتانسیل بسیاری دارد. در صورت موفقیت ، Tangle میتواند رقیبی جدی برای تکنولوژی بلاک چین در انجام تراکنش ها باشد. بازار اینترنت اشیا برای تراکنش های کوچک تا زمانی که IOTA کاربرد و پتانسیل دارد به رشد خود ادامه میدهد ، گرچه که این تکنولوژی هنوز به درستی آزموده نشده است. در آخر ،‌ تصمیم شما برای خرید IOTA باید بر اساس تحقیق درباره ی تکنولوژی و بنیانگذاران آن انجام شود. مفهوم Tangle در IOTA پیشرفت بزرگ بعدی ارزهای رمزپایه می باشد اما سرمایه گذاری روی تکنولوژی جدیدی که آزمایش خود را پس نداده است ریسک زیادی دارد ، پس تحقیق کنید.

خرید و شارژ انلاین و اتوماتیک بیت کوین و اتریوم و لایت کوین و دوژکوین و بیت کوین کش دش کوین و ... از ما بر روی بنر خرید کلیک کنید   فروش انلاین و سریع بیت کوین و اتریوم و لایت کوین و دوژکوین و بیت کوین کش و دش کوین و ... به ما بر روی بنر فروش کلیک کنید   
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: خرید بیت کوین کش ، خرید بیت کوین از ایران ، خرید بیت کوین به دلار ، خرید بیت کوین تبریز ، خرید بیت کوین چگونه است ، خرید بیت کوین در تبریز ، خرید بیت کوین سریع ،
دنبالک ها: خرید بیت کوین – خرید انلاین بیت کوین – خرید اتوماتیک بیت کوین – بیت کوین خرید – بیت کوین فروش – شارژ خرید و فروش بیت کوین – خرید بیت کوین در ایران-فروش بیت کوین در ایران- شارژ بیت کوین – شارژ حساب بیت کوین – خریدار و فروشنده بیت کوین – قیمت خرید بیت کوین – قیمت فروش بیت کوین – قیمت خرید و فروش بیت کوین – خرید بیت کوین در ایران – خرید بیت کوین از ایران- سایت انلاین و اتوماتیک خرید و فروش بیت کوین – قیمت و نرخ خرید و فروش بیت کوین – قیمت بیت کوین در ایران – قیمت بیت کوین به ریال – قیمت بیت کوین به تومان – صرافی خرید و فروش بیت کوین – صرافی خرید بیت کوین – صرافی فروش بیت کوین – صرافی و شارژ خرید و فروش بیت کوین – صرافی و فروشگاه خرید و فروش بیت کوین – بیت کوین خرید فروش – خرید فروش بیت کوین – بیت کوین شارژ حساب – بیت کوین در ایران- بیت کوین از ایران – قیمت بیت کوین – چنج بیت کوین – اکسچنج بیت کوین – چنج خرید بیت کوین – خرید دلار بیت کوین – خرید و فروش بیتکوین – سایت خرید و فروش بیت کوین – سایت خرید بیت کوین – سایت فروش بیت کوین – شارژ انی بیت کوین – شارژ سریع بیت کوین – خرید انی بیت کوین – خرید سریع بیت کوین – فروش انلاین بیت کوین – فروش انی بیت کوین – فروش بیت کوین در ایران- خرید بیت کوین با قیمت مناسب – خرید بیت کوین با نرخ مناسب – قیمت و نرخ بیت کوین – بیت کوین خریدار و فروشنده – صرافی و چنج خرید و فروش بیت کوین – خرید خودکار بیت کوین – فروش خودکار بیت کوین – خرید و فروش خودکار بیت کوین – سفارش خرید و فروش بیت کوین – خرید بیت کوین 24 ساعته – خرید و فروش بیت کوین با پشتیبانی 24 ساعته – خرید بیت کوین به هر مقدار – خرید بیت کوین به هر میزان – بیت کوین خرید و فروش و شارژ حساب – بیت کوین در ایران خرید و فروش – خرید و فروش ارز بیت کوین – خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین – خرید ارز بیت کوین – فروش ارز بیت کوین – خرید ارز بیت کوین در ایران – خرید بیت کوین از سایت معتبر – صرافی بیت کوین در ایران با بهترین نرخ – خرید و فروش بیت کوین انلاین و اتوماتیک – خرید و فروش بیت کوین کاملا انلاین و اتوماتیک – خرید بیت کوین کاملا اتوماتیک – خرید بیت کوین با ریال – خرید بیت کوین با تومان – خرید بیت کوین از ایران با ریال – خرید اسان بیت کوین – خرید راحت بیت کوین – خرید و فروش بیت کوین به صورت انلاین و کاملا اتوماتیک – صرافی معتبر بیت کوین – فروشگاه خرید و فروش بیت کوین – نرخ بیت کوین – قیمت بیت کوین به ریال – صرافی انلاین و اتوماتیک بیت کوین – بیت کوین با ریال – بیت کوین با تومان خرید و فروش – خرید bitcoin – فروش bitcoin – خرید و فروش bitcoin – خرید و فروش انلاین و اتوماتیک bitcoin – خرید انلاین bitcoin – خرید اتوماتیک bitcoin – bitcoinخرید – فروش bitcoin – سایت انلاین و اتوماتیک bitcoin – شارژ bitcoin – شارژ حساب bitcoin -خرید BITCOIN – فروش BITCOIN – خرید و فروش BITCOIN – خرید و فروش انلاین و اتوماتیک BITCOIN – خرید انلاین BITCOIN – خرید اتوماتیک BITCOIN – bitcoinخرید – BITCOIN فروش – سایت انلاین و اتوماتیک BITCOIN – شارژ BITCOIN – شارژ حساب BITCOIN ،
آخرین ویرایش: شنبه 14 بهمن 1396 10:56 بعد از ظهر