خرید و فروش بیت کوین ، پرفکت مانی ، وب مانی در ایران خرید بیت کوین خرید پرفکت مانی خرید وب مانی خرید payeer خرید اوکی پی خرید لایت کوین خرید دوژکوین خرید cash u خرید بی تی سی ای btc-e خرید wiredpay خرید dixipay خرید lavapay خرید entromoney خرید yandexmoney خرید ADVCASH خرید QIWI خرید SBERBANK خرید dushpay خرید  Ethereum خرید بیت کوین - خرید پرفکت مانی - خرید وب مانی exchangehadi.ir - خرید و فروش انلاین و اتوماتیک بیت کوین ، پرفکت مانی ، وب مانی - سایت ارزهای الکترونیک هادی

كد ساعت و تاريخ

كد ساعت و تاريخ

كد ساعت و تاريخ

چاپ این صفحه وضعیت سفارش ها در سایت ارزهای الکترونیک هادی :

نوع سفارش ( خرید پرفکت مانی ) کد پیگیری فاکتور : 130656 -  

نوع سفارش ( خرید دوژکوین ) کد پیگیری فاکتور : 128662 -  

نوع سفارش ( خرید پرفکت مانی ) کد پیگیری فاکتور : 128666 -  

نوع سفارش ( خرید وایرد پی ) کد پیگیری فاکتور : 128930 -  

نوع سفارش ( خرید وایرد پی ) کد پیگیری فاکتور : 128941 -  

نوع سفارش ( خرید بیت کوین ) کد پیگیری فاکتور : 130642 -  

نوع سفارش ( خرید بیت کوین ) کد پیگیری فاکتور : 130644 -  

نوع سفارش ( خرید یاندکس مانی) کد پیگیری فاکتور : 128993 -  

نوع سفارش ( خرید بیت کوین) کد پیگیری فاکتور : 130642 -  

نوع سفارش ( خرید بیت کوین) کد پیگیری فاکتور : 129119 - 

نوع سفارش ( خرید بیت کوین) کد پیگیری فاکتور : 129186 - 

نوع سفارش ( خرید وب مانی) کد پیگیری فاکتور : 129284 - 

نوع سفارش ( خرید بیت کوین) کد پیگیری فاکتور : 129446 - 

نوع سفارش ( فروش بیت کوین) کد پیگیری فاکتور : 132052 - 

نوع سفارش ( خرید بیت کوین) کد پیگیری فاکتور : 129515 - 

نوع سفارش ( خرید بیت کوین) کد پیگیری فاکتور : 129532 - 

نوع سفارش ( خرید یاندکس مانی) کد پیگیری فاکتور : 129549 - 

نوع سفارش ( خرید بیت کوین) کد پیگیری فاکتور : 129689 - 

نوع سفارش ( خرید بیت کوین) کد پیگیری فاکتور : 129740 - 

نوع سفارش ( خرید پرفکت مانی) کد پیگیری فاکتور : 130078 - 

نوع سفارش ( خرید پرفکت مانی) کد پیگیری فاکتور : 130081 - 

نوع سفارش ( خرید پرفکت مانی) کد پیگیری فاکتور : 130276 - 

نوع سفارش ( خرید یاندکس مانی) کد پیگیری فاکتور : 130323 - 

نوع سفارش ( فروش بیت کوین) کد پیگیری فاکتور : 131270 - 

نوع سفارش ( خرید پاییر) کد پیگیری فاکتور : 132399 - 
ویژگی های سایت ارزهای الکترونیک هادی :

1 - انی و سریع و فوری و لحظه ای و اسان و اتوماتیک و انلاین 

2 - بدون کارمزد 3- پایین ترین قیمت

4 - امنیت خیلی بالا  5-  پشتیبانی انلاین در 24 ساعت شبانه روز  

6- درگاه پرداخت انلاین با پذیرش کلیه ی کارت های شتاب   

7- خرید و فروش نامحدود  8 -  خرید و فروش تمامی ارزهای الکترونیک  

9- تضمین و گارانتی 100% برگشت ارز در صورت عدم خدمات رسانی در 24 ساعت اینده

اسلاید شو

خرید و فروش انلاین و اتوماتیک بیت کوین ، پرفکت مانی ، وب مانی - مقاله ی بیت کوین
سیستم های انلاین و مطمئن ما هر ارز الکترونیکی را به صورت خودکار به حساب های ارزی شما ارسال می کند.

خرید بیت کوین از لینک زیر

فروش بیت کوین از لینک زیر


صرافی هادی http://exchangehadi.irامروزه بیشتر کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه برای انجام انتقال پرداخت های خود از شبکه های دیجیتالی استفاده میکنند که این امر موجب اختلاف زمان کمتر و تسریع در انتقال پرداخت ها میشود .

بیت کوین یکی از انواع این شبکه ها است . میتوان گفت بیت کوین یک شبکه توافقی است که یک سیستم جدید و یک نوع پول کاملا دیجیتال را به وجود اورده است .

premium_homeبیت کوین میتواند به عنوان مهمترین سیستم دفتر داری باشد

هیچ کس مالک شبکه بیت کوین نیست , درست همانطور که هیچ کس صاحب تکنولوژی که در ارسال ایمیل نیست

این کاربران بیت کوین در سراسر جهان هستند که ان را کنترل میکنند

مزایای بیت کوین

پروتوکل بیت کوین و نرم افزار به صورت متن باز منتشر شده است و هر توسعه دهنده ای در هر کجای جهان میتواند ان را بازبینی کرده و یا نسخه تغییر یافته بیتکوین مخصوص خودش بسازد

از مزایای دیگر بیت کوین میتوان به پرداخت و دریافت از طریق بیت کوین اشاره کرد

پرداخت به وسیله بیت کوین اسان تر از خرید به وسیله دبیت کارت است و میتواند بدون استفاده از حساب تجاری دریافت شود

پرداخت ها به راحتی چه از طریق کامپیوتر و چه از طریق تلفن های هوشمند با وارد کردن ادرس گیرنده و مقدار وجه پرداختی با فشردن دکمه ارسال انجام میشود

از دیگر مزایای بیتکوین این است که در بیت کوین هیچ روز تعطیلی وجود ندارد

و کاربر میتواند به راحتی در هر زمان از شبانه روز در هر کجای جهان که باشد

از بیت کوین برای ارسال و دریافت فوری هر مبلغ از بیت کوین اقدام نماید

در حال حاظر پردازش و پرداخت وجه با بیت کوین به صورت بدون کارمزد یا با کارمزد بسیار اندک انجام میپزیرد

کاربران میتوانند برای پردازش سریع تراکنش کارمزد پرداخت کنند

ایا بیت کوین دارای امنیت میباشد ؟

تراکنش های بیت کوین امن و برگشت ناپذیر بوده و حاوی اطلاعات شخصی و یا حساس مشتریان نیست

کاربران بیت کوین بر تراکنش های خود کنترل کامل دارند غیر ممکن است که بتوان معامله کنندگان را مجبور کرد

تکنولوژی بیت کوین :

پروتوکل ان و رمز نگاری سابقه امنیتی و رد یابی قوی دارد و شبکه بیت کوین احتمالا بزرگ ترین پروژه محاسبه توزیع شده در جهان است

بیشترین اسیب پذیری بیت کوین ناشی از خطای کاربر است

دریافت یک وجه پرداختی با بیت کوین تقریبا انی است اما به طور متسوط یک تاخییر 10 دقیقه ای لازم است تا شبکه بتواند با ضمیمه کردن ان تراکنش به یک بلاک تایید ان را شروع کرده تا بیت کوین های رسیده به شما قابل خرج کردن باشند

تاییدیه به معنای ان است که بیت کوین هایی که دریافت کرده اید برای کسی فرستاده نشده بوده

هر کاربر میتواند تعداد تاییدیه ها را خودش مشخص کند که اغلب شش تاییدیه به قد همان شش ماه صبر کردن برای تراکنش یک کارت اعتباری ایمن به نظر میرسد

تاریخچه و سازنده بیت کوین

بیت کوین اولین بار در سال 1998 توصیف شده بود وبیان می کرد این مفهوم نوع جدیدی از پول است که برای کنترل تراکنشهای ان به جای یک مرجع مرکزی و رمزنگاری شده است.مشخصات اولین بیت کوین و توصیف مفهوم در سال 2009 ساتوشی ناکاموتو در فهرست ایمیل رمزگزاری شده توصیف کرد.

در طول چند سال اخیر بیت کوین قابل ملاحظه وچشمگیری را داشته و به جرات می توان گفت اکثر مردم دنیا برای مبادلات و انتقال وجه از این شبکه دیجیتال استفاد می کنند.

یکی از ویژگی های بارز اهمیت بیت کوین این است که در مواقعی که کامپیوتر کاربر خاموش باشد و بیت کوین به کاربر برسد هیچ مشکلی وجود ندارد و در استفاده مجدد که برنامه کیف پول خود را راه اندازی کند بیت کوین ظاهر خواهد شد.

بیت کوین یکی از با امنیت ترین شبکه دیجیتال برای انتقال ارز در مبادلات می باشد.کارمزد تراکنش نوعی حفاظت است در برابر کاربرانی که با ارسال تراکنشهایشان شبکه را اورلود می کنند.(blockchain.info) جایی است که تراکنشهای بیت کوین بصورت انلاین (online) انجام می گیرد و کاربران می توانند از اینجا تراکنشها را ببینند.

(bitcoin.org)سایت رسمی بیت کوین می باشد که کاربران از این سایت می توانند برای انجام انتقال وجه از ان بصورت انلاین در تمام شبانه روز استفاده کنند.


استخراج کننده بیت کوین چگونه کار میکند
در سیستم های پول بدون پشتوانه سنتی، دولت هر زمانی که نیاز باشد به سادگی پول بیشتری چاپ میکند. اما در بیت کوین، پول اصلا چاپ نمیشود- بلکه کشف میشود. کامپیوترها در سراسر جهان برای سکهها توسط رقابت کنندگان با یکدیگر کاوش و «استخراج» میشود.
چگونه استخراج رخ میدهد؟
مردم در همه زمانی در حال ارسال بیت کوین ها به یکدیگر روی شبکه بیت کوین هستند، مگر کسی میتواند یک رکورد از همه این تراکنش ها را نگه دارد ، هیچ کس قادر نخواهد بود تا پیگیری که چه کسی چه چیزی پرداخت کرده است. شبکه بیت کوین با این قضیه سروکار دارد با جمع آوری تمام تراکنش ها انجام شده در طول یک دوره وضع شده به درون یک لیست، که یک بلوک نامیده میشود. این کار استخراج کنندگان است تا آن تراکنشها را تایید و آنها را به یک دفتر کل ارسال کنند.

هش آن را بسازید
این دفتر کل لیستی طولانی از بلوک هاست، که به عنوان «بلاکچین شناخته شده است. می توان آن را برای کشف هر گونه تراکنش ساخته شده بین هر آدرس بیت کوین، در هر نقطه در شبکه مورد استفاده قرار داد. هر زمان که یک بلوک جدید از تراکنش ها ایجاد می شود، آن به بلاکچین اضافه شده، ایجاد یک لیست طولانی به طور فزاینده از تمام تراکنش ها که تا کنون در شبکه بیت کوین رخ داده است میکند. یک کپی از بلوک که بطور مداوم آپدیت میشود به هر کسی که شرکت میکند داده میشود، به طوری که آنها می دانند که چه می گذرد.
اما باید دفتر کل اعتماد کرد، و همه اینها دیجیتالی برگزار می شوند. چگونه می توانیم مطمئن باشیم که بلاکچین دست نخورده باقی می ماند و هرگز دستکاری نمیشود؟ این جایی است که استخراج کنندگان وارد میشوند.
هنگامی که یک بلوک از تراکنش ها ایجاد شده است، استخراج کنندگان آن را در یک فرایند قرار میدهند. آنها اطلاعات در بلوک را گرفته، و یک فرمول ریاضی به آن اعمال  میکنند، که آن را تبدیل به چیز دیگری میکند. چیز دیگری به مراتب کوتاه تر، و توالی تصادفی از حروف و اعداد به نظر میرسند که به عنوان یک رشته هش شناخته شده است. این هش همراه با بلوک های ، در پایان بلاکچین در آن نقطه زمانی ذخیره میشود.
هشها چند خاصیت جالب دارند. تولید یک هش از مجموعه ای از داده ها مانند یک بلوک بیت کوین آسان است، اما کار کردن با آنچه داده قبلا بود فقط با نگاه کردن هش غیرممکن است. و در حالی که تولید یک هش از مقدار زیادی از داده ها آسان است، هر هش منحصر به فرد است. اگر فقط یک کاراکتر را در بلوک بیت کوین تغییر دهید، هش آن به طور کامل تغییر خواهد کرد.
استخراج کنندگان تنها از تراکنش ها در یک بلوک برای تولید یک هش استفاده نمیکنند. برخی قسمتهای دیگر داده ها نیز استفاده می شود. یکی از این قطعهها داده هش آخرین بلوک های ذخیره شده در بلاکچین است.
از آنجا که هش هر بلوک با استفاده از هش بلوک قبل از آن تولید شده است، این یک نسخه دیجیتال از یک مهر و موم شود. این تایید می کند که این بلوک — و هر بلوک پس از آن — مشروع است، زیرا اگر شما آن دستکاری کنید، همه خواهند فهمید.
اگر سعی کنید یک تراکنش جعلی با تغییر یک بلوک که قبلا در بلاکچین ذخیره شده انجام دهید، هش آن بلوک تغییر خواهد کرد. اگر کسی سندیت (اعتبار) بلوک ها را با اجرای تابع هش بر روی آن چک کند، درخواهد یافت که که هش متفاوت از هشی است که همراه با بلوک در بلاکچین ذخیره شده بود. بلوک فورا به عنوان جعلی علامت زده میشود.
از آنجا که هش هر بلوک برای کمک به تولید هش بلوک بعدی در زنجیره استفاده شده است ، دستکاری یک بلوک سبب میشود هش بلوک های پس از آن هم اشتباه شود. که تمام راه را تا پایین زنجیره ادامه میدهد.

رقابت برای سکه
در واقع این که چگونه استخراج کنندگان یک بلوک ، مهر و موم ، میکنند. همه آنها با یکدیگر برای انجام این کار ، با استفاده از نرم افزاری که خاص استخراج بلوک نوشته شده است، رقابت میکنند. هر بار که کسی موفق به ایجاد یک هش میشود، پاداش 25 بیت کوین دریافت میکند، بلاکچین به روز شده ، و هر کس بر روی شبکه در مورد آن اطلاع پیدا میکند. که انگیزه ای برای حفظ استخراج، و نگه داشتن کار تراکنش ها است.
مشکل این است که تولید یک هش از یک مجموعه از داده آسان است. کامپیوترها واقعا در این کار خوب هستند. شبکه بیت کوین باید آن را مشکل تر سازد، در غیر این صورت هر کس صدها بلوک تراکنش را در هر ثانیه هش خواهد کرد، و همه بیت کوینها در دقیقه استخراج می گردد. پروتکل بیت کوین به عمد باعث می شود آن سخت تر شود، با معرفی چیزی به نام «گواه کار.
پروتکل بیت کوین فقط هر هش قدیمی را نخواهد پذیرفت. بدین معنی که هش یک بلوک با روشی خاص دیده شود. آن باید یک تعداد معینی از صفر در آغاز داشته باشد. این روشی راهی برای گفتن آنچه یک هش بنظر میرسیده قبل از آنکه آن را تولید کنید، نیست و به محض اینکه یک قطعه جدید از داده ها را به مخلوط وارد کنید، مخلوط کاملا متفاوت خواهد بود.
استخراج کنندگان قرار نیست با داده های تراکنش در یک بلوک وربروند (فضولی کنند)، بلکه باید اطلاعات را تغییر دهند که برای ایجاد یک هش متفاوت استفاده میشوند. آنها این کار را با استفاده از یک قطعه تصادفی دیگر از دادههایی که «نانس» نامیده میشود، انجام میدهند. این همراه داده های تراکنش برای ایجاد یک هش استفاده میشود. اگر هش متناسب با فرمت مورد نیاز نباشد، نانس تغییر میکند، و همه چیز دوباره درهم میشود (هش میشود). این میتواند تلاشهای بسیاری در راستای پیدا کردن نانسی که کار می کند بگیرد، و همه استخراج کنندگان در شبکه در حال تلاش برای انجام آن در همان زمان هستند. این چگونهگی کسب بیت کوین ها توسط استخراج کنندگان است.

واژه نامه بیت کوین
آیا برخی از اصطلاحات مورد استفاده در CoinDesk شما را گیج کرده اند؟ در اینجا شما 101 لغت بیت کوین کامل را پیدا خواهید کرد که به شما در درک ارز دیجیتال با توضیح شرایط معمول استفاده شده و معانی آنها کمک خواهد کرد.

# ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTU VWXYZ

51% attack
وضعیتی است که در آن قدرت محاسبه روی شبکه پول دیجیتالی توسط یک استخراج‌کننده منفرد یا یک گروه استخراج‌کنندگان به بیش از نصف برسد. به لحاظ نظری، این میزان قدرت باعث تسلط آنها روی شبکه می‌شود. این بدان معناست که همه کاربران در شبکه بلوک نقل و انتقال هش شده این گروه را تایید خواهند کرد. این امر موجب می‌شود که ایشان روی شبکه کنترل پیدا کنند تا:
—          نقل و انتقالی را منتشر کنند که با نقل و انتقال دیگر در تعارض قرار گیرد.
—          مانع تایید شدن نقل و انتقال فرد دیگری شوند.
—          یک پول را چندین بار خرج کنند.
—          مانع استخراج بلوک معتبر توسط استخراج‌کنندگان دیگر شوند.

address
آدرس بیت کوین استفاده شده برای دریافت و ارسال تراکنش ها در شبکه بیت کوین است. که شامل یک رشته کاراکتر الفبایی است، اما همچنین می تواند به عنوان یک کد QR قابل اسکن نشان داده شود. آدرس بیت کوین نیز کلید عمومی در جفت کلید های استفاده شده توسط دارندگان بیت کوین برای تراکنش ها با امضا دیجیتالی است (کلید عمومی را ببینید).

Altcoin
نام جمعی برای ارز رمزنگاری ارائه شده به عنوان جایگزینی برای بیت کوین. لیت کوین Feathercoin و PPcoin همه altcoins هستند.

AML
تکنیک های ضد پول شویی استفاده شده برای متوقف کردن مردم از تبدیل وجوهی که بطور غیرقانونی به دست آوردهاند، که به نظر میرسد آنها از نظر قانونی به دست آورده شده است. مکانیزم AML می تواند در طبیعت خود قانونی یا فنی باشد. تنظیم کننده گان اغلب تکنیک AML را برای مبادلات Bitcoin اعمال می کنند.

ASIC
نرم افزار خاص مدار مجتمع یک تراشه سیلیکونی است که به طور خاص برای انجام یک وظیفه طراحی شده است. در مورد بیت کوین، آنها برای پردازش مشکلات هش کردن SHA-256 برای استخراج بیت کوین جدید طراحی شده.

استخراج کننده ASIC
یک قطعه از تجهیزات حاوی یک تراشه ASIC، پیکربندی شده برای استخراج Bitcoinها. آنها می توانند در قالب تخته که به یک روتر وصل شده، دستگاه با اتصال USB، و یا دستگاههای مستقل شامل تمام نرم افزارهای لازم، که از طریق یک لینک بی سیم و یا کابل اینترنت به شبکه متصل می شود.

bitcoin ATM
یک دستگاه خودپرداز بیت کوین یک ماشین فیزیکی است که اجازه می دهد تا یک مشتری بیت کوین را با پول نقد بخرد. بسیاری از تولید کنندگان وجود دارند ، که برخی از کاربران را قادر به فروش بیت کوین در ازای پول نقد میسازند. آنها همچنین گاهی اوقات، BTMها «یا» بیت کوین AVMS «نامیده می شوند. CoinDesk یک نقشه جهانی از دستگاه های خودپرداز بیت کوین عملیاتی و یک لیست از تولید کنندگان را نگه میدارد.

سرمایه گذاری مطمئن بیت کوین
این سرمایه گذاری خصوصی، اعتماد باز به طور انحصاری در bitcoins است و از یک پروتکل هنر-حالت برای ذخیرهسازی آنها با خیال راحت به نمایندگی از سهامداران آن استفاده میکند.
این راهی را برای سرمایه گذاری مردم در Bitcoin بدون نیاز به خرید و ذخیره پول دیجیتال خود با خیال راحت فراهم می کند.

شاخص علاقه به بیت کوین (BSI)
شاخص علاقه به بیت کوین (Bitcoin Sentiment Index) مقیاسی است برای تعیین اینکه آیا احساس مردم از چشم‌انداز بیت کوین در هر روز مشخص در حال افزایش یا کاهش است. این اطلاعات توسط Qriously  جمع‌آوری می‌شود.

شاخص بالقوه بازار بیت کوین (BMPI)
شاخص بالقوه بازار بیت کوین (BMPI) از یک مجموعه داده برای رتبه بندی ابزار بالقوه Bitcoin در سراسر 177 کشور استفاده میکند. این شاخص تلاش میکند تا نشان دهد کدام بازار بیشترین پتانسیل برای اتخاذ و قبول Bitcoin را دارد.
شاخص قیمت بیت کوین (BPI)
شاخص قیمت بیت کوین CoinDesk نشان دهنده متوسط ​​قیمت Bitcoin در سراسر مبادلات جهانی که معیارهای مشخص شده توسط BPI را برآورده میسازد. همچنین یک API برای استفاده توسعه دهندگان وجود دارد.

جزوه بیت کوین
جزوه بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو در سال 2008 نوشته شد و در Cryptography Mailing list منتشر شد. این جزوه به طور جزئی پروتوکل بیت کوین را توضیح می‌دهد و ارزش مطالعه را دارد. ساتوشی ناکاموتو این جزوه را با انتشار کد بیت کوین در سال 2009 دنبال کرد.
BitPay
یک پردازنده پرداخت برای Bitcoinها، که با بازرگانان کار می کند، آنها را قادر به قبول بیت کوین به عنوان پرداخت میسازد.

مقاله سفید بیت کوین
در نوامبر سال 2008، یک مقاله (احتمالا نام مستعار) توسط ساتوشی ناکاموتو، در وب سایت Bitcoin.org تازه با عنوان ‘ بیت کوین: یک سیستم پول نقد الکترونیکی نظیر-به- نظیر «ارسال شده است. این سند هشت صفحه روش استفاده شبکه نظیر به نظیر برای تولید «یک سیستم برای تراکنش ها الکترونیکی بدون تکیه بر اعتماد» و به زمین گذاشتن اصول کار کریپتوکارنسی را شرح میداد.

BitStamp
تبادلی برای بیت کوین است که محبوبیت به دست آورد. اخبار آخرین Bitstamp را بخوانید.

بلاک‌چین
کل فهرست بلاک‌هایی که از زمان آغاز پول دیجیتالی بیت کوین استخراج شده‌اند. زنجیره بلاک طوری طراحی شده است که هر بلاک شامل یک هش است که قبل از آن بوجود می‌آید. این کار برای جلوگیری بهتر از دستکاری و رشوه صورت می‌گیرد. بلک چین را با یک کمپانی به نام بلاک‌چین (Bloackchain) اشتباه نگیرید که یک مرورگر بلاک‌چین محبوب و یک کیف پولی بیت کوین دارد.

پاداش بلاک (Block Reward)
پاداشی که به یک استخراج‌کننده داده می‌شود وقتی وی با موفقیت یک بلاک نقل و انتقال را هش کرده باشد. این پاداش بسته به سیاست پول رمزی مورد نظر و اینکه آیا سکه‌ها قبلا با موفقیت استخراج شده اند، می‌تواند مخلوطی از سکه‌ها یا اجرت نقل و انتقال باشد. در حال حاضر بیت کوین برای هر بلاک، 25 بیت کوین پاداش می‌دهد. وقتی تعداد بیت‌کوین‌های استخراج شده به تعداد مشخصی برسند، پاداش بلاک نصف می‌شود. در مورد بیت کوین، آستانه هر  210,000 بلاک است.
BTC
مخفف ارز کوتاه برای بیت کوینها.

Buttonwood
پروژه توسط جاش روسی علاقه مند به بیت کوین تاسیس شد، تا یک اعتراض عمومی ارز بیت کوین در میدان یونیون نیویورک را شکل دهد. که بعد توافق چنار نامگذاری شده است ، که پایه و اساس بورس اوراق بهادار نیویورک در سال 1792 را شکل میدهد.

دایره
دایره یک خدمت ارز و کیف پول، که به کاربران در سراسر جهان شانس ذخیره، ارسال، دریافت و تبادل بیت کوین را میدهد.

سفارش دهنده
یک برنامه نرم افزاری در حال اجرا بر روی دسکتاپ کامپیوتر و یا لپ تاپ و یا دستگاه تلفن همراه. این به شبکه بیت کوین متصل می شود و تراکنش ها را پیش میبرد. همچنین ممکن است شامل یک کیف پول Bitcoin نیز بشود (گره را ببینید).

تایید (Confirmation)
عمل موفقیت آمیز هشینگ یک نقل و انتقال بیت کوین در یک بلاک نقل و انتقال و تایید اعتبار آن. یک تایید منفرد حدود 10 دقیقه به طول خواهد انجامید، که میانگین مدت زمان لازم هش شدن یک بلاک نقل و انتقال است. با وجود این، نقل و انتقالات بزرگتر یا حساس‌تر ممکن است نیازمند تایید‌های بیشتری باشند یعنی اینکه بلاک‌های بیشتری باید هش شود و به زنجیره بلاک  بعد از هش شدن بلاک اضافه شوند. بعد از نقل و انتقال هر بلاک، هربار که بلاک دیگری به زنجیره بلاک اضافه می‌شود، این نقل و انتقال تایید می‌شود.

سکه های رنگی
یک تابع افزودنی پیشنهاد شده برای بیت کوین که کاربران بیت کوین را قادر میسازد به  آنها ویژگی های اضافی بدهند. این ویژگی می تواند توسط کاربر تعریف شود ، شما را قادر میسازد به علامت گذاشتن بیت کوین به عنوان یک سهم از سهام، و یا یک دارایی فیزیکی. این بیت کویینها را قادر می سازد به عنوان نشانه (بلیط ورود) برای اموال دیگر داد و ستد شود.

CPU
واحد پردازش مرکزی — «مغز» کامپیوتر. در روزهای اولیه، این برای هش تراکنش ها بیت کوین استفاده می شد، اما در حال حاضر دیگر به اندازه کافی قدرتمند نیست. آنها هنوز هم گاهی اوقات برای هش تراکنش های altcoinها استفاده می شوند.

Coinbase کوین‌ بیس (Coinbase)
نام دیگری برای مدخل مورد استفاده در نقل و انتقال تولید بیت کوین. وقتی یک بیت کوین استخراج می‌شود، از کاربر بیت کوین دیگر گرفته نمی‌شود، بلکه به عنوان یک پاداش برای استخراج‌کننده بوجود می‌آید. این پاداش به عنوان یک نقل و انتقال ثبت می‌شود، اما در عوض یک آدرس بیت کوین کاربر دیگر، مقدار داده اختیاری به عنوان مدخل استفاده می‌شود. کوین بیس، همچنین نام سرویس کیف پول بیت کوین است که سرویس‌های پردازش پرداخت به تجار ارائه می‌دهد و به عنوان یک واسطه برای خریداری بیت کوین از مبادلات عمل می‌کند.
سن سکه
سن یک سکه، به عنوان مقدار ارز ضرب در دوره نگه داری تعریف شده.

پول رمزی (Cryptocurrency)
شکلی از پول که تنها بر ریاضیات مبتنی است. پول رمزی به جای پول اعتباری که چاپ می‌شود، با حل مسائل ریاضی مبتنی بر آن تولید می‌شود.

رمزنگاری
استفاده از ریاضیات به ایجاد کدها و رمزهای است که می تواند برای پنهان کردن اطلاعات مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان پایه ای برای مسائل ریاضی مورد استفاده برای بررسی و ایمن سازی تراکنش های Bitcoin مورد استفاده قرار میگیرد.

حملات DDos
مخفف حمله با رد توزیع سرویس(Distributed denial of service attack)از تعداد زیادی کامپیوتر تحت کنترل حمله‌کننده استفاده می‌کند تا منابع یک هدف مرکزی را از دستش بگیرد. آنها اغلب مقادیر اندکی از ترافیک نقل و انتقالات در شبکه را در سراسر اینترنت ارسال می‌کنند تا محاسبه و پهنای باند مورد هدف را اشغال کرده و مانع ارائه خدمات شبکه به کاربران واقعی می‌شود. مبادلات بیت‌کوین چند بار مورد هدف حملات DDos قرار گرفته است.

کاهش قیمت Deflation
کاهش قیمت ها در اقتصاد در طول زمان. این زمانی اتفاق می افتد که عرضه یک کالا یا خدمات سریع تر از عرضه پول افزایش یابد، و یا وقتی که عرضه پول محدود است و کاهش می یابد. این امر منجر به کالا یا خدمات بیشتر به ازای هر واحد ارز میشود، به این معنی که پول کمتری برای خرید آنها مورد نیاز است. این حامل برخی از جنبه های منفی است. هنگامی که مردم انتظار کاهش قیمت ها را دارند، باعث آنها از هزینه جلوگیری و پول را ذخیره کنند ، به این امید که پول آنها بعدا بیشتر خواهد شد. این می تواند یک اقتصاد را کاهنده سازد.

دشواری (Difficulty)
این عدد تعیین می‌کند که هش کردن یک بلاک جدید تا چه اندازه دشوار است. این مرتبط با است با حداکثر تعداد مجاز در یک قطعه مشخص از اعداد از یک هش بلاک نقل و انتقال. هرچه تعداد کمتر باشد، تولید یک ارزش هش برای مطابقت با آن سخت‌تر است. دشواری مبتنی است بر مقدار قدرت محاسبه مورد استفاده  استخراج‌کنندگان در شبکه بیت کوین. اگر تعداد بیشتری از استخراج‌کنندگان شبکه را ترک کند، دشواری کاهش پیدا خواهد کرد. اما تا الان، محبوبیت رو به رشد بیت کوین قدرت محاسبه بیشتری برای شبکه ایجاد کرده است یعنی دشواری افزایش یافته است.

هزینه دوبل
عمل هزینه کردن بیت کوین دو بار. این وقتی اتفاق می افتد  که فردی تراکنش با استفاده از بیت کوین انجام دهد، و سپس خرید دومی از شخص دیگری، با استفاده از همان بیت کوین ایجاد کند. آنها سپس بقیه شبکه را متقاعد میکنند  تنها یکی از تراکنش ها را با هش کردن آن در یک بلوک تایید کند. انجام هزینه دوبل آسان نیست ، به لطف شیوه عمل شبکه بیت کوین، اما با این وجود ریسک اجرا توسط کسانی که تراکنش ها صفر- تایید را پذیرش می کنند، وجود دارد.

نقل و انتقال ذره‌ای (Dust transaction)
یک نقل و انتقال مقدار بسیار اندکی از بیت کوین است که ارزش مالی بسیار اندکی دارد اما برای زنجیره بلاک فضا اشغال می کند. تیم توسعه‌دهنده بیت کوین تلاش کرده است تا با افزایش حداقل میزان لازم برای نقل و انتقال در شبکه، این نقل و انتقالات خرد را از بین ببرد.

ECDSA
الگوریتم امضای دیجیتال منحنی بیضوی، الگوریتم رمزنگاری بسیار سبک وزن استفاده شده برای ثبت نام تراکنش ها در پروتکل بیت کوین است.

Escrow
قانون نگه داشتن وجوه یا دارایی در یک حساب شخص ثالث برای محافظت از آنها در طول یک تراکنش ناهمزمان. اگر باب می خواهد تا پول به آلیس در تبادلی با یک فایل ارسال کند، اما نمی توانند تبادل را بطور فردی انجام دهند، پس چگونه آنها می توانند به یکدیگر اغتماد کنند تا پول و فایل را در یکزمان برای هم ارسال کنند؟ در عوض، باب پول را می فرستد به اِو، یک طرف مطمئن که منابع مالی را تا زمانی که باب تایید کند که او فایل را از آلیس دریافت کرده است نگه می دارد. سپس او پول را برای آلیس ارسال میکند.

تبادل
یک منبع مرکزی برای تبادل اشکال مختلف پول و دارایی های دیگر. مبادلات Bitcoin معمولا برای تبادل پول رمزی برای دیگر ارزها، معمولا حکمی ، استفاده می شود.

Faucet
روشی که برای اولین راه اندازی یک altcoin استفاده شد. تعداد مجموعه ای از سکههای پیش استخراج شده، و پرداخت شده به صورت رایگان، برای تشویق مردم برای علاقه نشان دادن به سکه و شروع استخراج آن.

پول بدون پشتوانه
یک ارز، بی ارزش تر از هوا، که تنها چون مردم می گویند آن ارزش دارد ، ارزش دارند. به طور مداوم تحت بررسی دقیق توسط ماموران با توجه به کاربرد شناخته شده آن در پول شویی و فعالیت های تروریستی. نباید با بیت کوین اشتباه گرفته شود.

FinCEN
انتظامات جرائم مالی شبکه، یک آژانس در وزارت خزانه داری ایالات متحده. FinCEN تا کنون سازمان اصلی برای تحمیل مقررات در مبادلات تراکنش ها در بیت کوین بوده است.

پنجه (fork)
ایجاد یک نسخه جایگزین و مداوم از زنجیره بلاک است، معمولا چون یک مجموعه از استخراج‌کنندگان شروع به هش کردن مجموعه متفاوتی از بلاک‌های نقل و انتقال می‌کنند. این می‌تواند وضع را بدتر کرده و باعث شود که یک گروهی از استخراج‌کنندگان کنترل زیادی روی شبکه بدست آورند (حمله 51 درصدی)، یا تصادفا به خاطر وجود یک خطا در سیستم، یا عمدا، وقتی یک تصمیم مرکزی توسعه‌دهنده تصمیم بگیرند که امکانات جدیدی را به نسخه جدیدی از یک مشتری اضافه کنند. یک پنجه موفقیت آمیز خواهد بود اگر طولانی‌ترین نسخه بلاک چین شود و این طولانی بودن با سطح دشواری تعریف می‌شود.

FPGA
یک آرایه گیت قابل برنامه ریزی زمینه، یک تراشه پردازش است که می تواند پس از ساخته شدن با توابع سفارشی پیکربندی شود.  آن را مانند یک تخته سنگ سیلیکون خالی که روی آن دستورالعملها می توانند نوشته شوند، تصور کنید. از آنجا FPGA ها را می توان به صورت دسته جمعی تولید و پس از ساخت پیکربندی کرد، تولید کنندگان از مقیاس اقتصادی آن بهره مند میشوند، آنها را ارزان تر از تراشه ASIC میسازند. با این حال، آنها معمولا به مراتب کندتر هستند.

Freicoin
پول رمزی بر اساس اصول بدون تورم طرح ریزی شده توسط اقتصاددان سیلویو Gessell.
بلوک پیدایش
اولین بلوک در بلوک زنجیره ای یا بلوکچین.

گیگا هشها/ ثانیه
تعداد تلاش هش کردن ممکن در یک ثانیه معین، میلیارد هش (هزار مگاهش) را اندازه گیری میکند.

GPU
واحد پردازش گرافیکی. یک چیپ سیلیکونی است به مخصوص محاسبات پیچیده ریاضی طراحی می‌شود که برای اجرای میلیون‌ها چندضلعی در گرافیک بازی کامپیوتری مدرن لازن است. آنها همچنین برای محاسبات رمزنگاری مورد نیاز در استخراج بیت کوین مناسب هستند.

هش (Hash)
یک فرآیند ریاضیاتی است که مقدار متغیری از داده‌ها را گرفته و یک خروجی کوتاه‌تر با طول ثابت ایجاد می‌کند. یک تابع هشینگ دو ویژگی مهم دارد. اول، دشواری ریاضیاتی برای کار روی ورودی اصلی با نظر به خروجی است. دوم اینکه حتی کوچکترین تغییر در بخشی از ورودی یک خروجی کاملا متفاوت ایجاد خواهد کرد.

نرخ هش
تعداد هش‌هایی که یک استخراج‌کننده بیت کوین در یک دوره زمانی مشخص (معمولا ثانیه) می‌تواند اجرا کند.

تورم
وقتی ارزش پول در طی زمان سقوط می‌کند، باعث می‌شود که قیمت‌ کالاها افزایش یابد. نتیجه افت قدرت خرید است. نتایج دیگر، کاهش انگیزه برای پس‌انداز پول، و انگیزه بیشتر برای خرج سریع آن در زمانی است که هنوز قیمت کالاها پایین است.

ورودی (input)
بخشی از یک نقل و انتقال بیت کوین که نشان می‌دهد پرداخت بیت کوین از کجا آمده است. معمولا، این همان آدرس بیت کوین است، مگر اینکه نقل و انتقال یک نقل و انتقال زایشی باشد، یعنی اینکه بیت کوین به تازگی استخراج شده باشد.

کیلوهشها/ ثانیه
تعداد تلاش های هش کردن ممکن در یک ثانیه معین، که هزار هش را اندازه گیری میکند.

KYC
قوانین سفارش دهنده / مشتریان موسسات مالیتان را بدانید تا افرادی که کسب و کار انجام میدهند را، تضمین این که آنها مشروع هستند .

اهرم leverage
در تراکنشهای ارز خارجی، اهرم وجوه واقعی در حساب شما در فاکتوری معین ضرب میکند، شما را قادر به تراکنش هایی میسازد که به سود قابل توجهی منجر میشود. با دادن اهرم به یک تراکنش گر، تبادل تجارت به طور موثر به آنها پول قرض میدهد، به این امید که بیشتر از آنچه در کمیسیون قرض گرفتهاند را باز گردانند. همچنین اهرم به عنوان الزام مارجین شناخته شده است.

لیبرتی ریزرو
یک پردازنده پرداخت ارز دیجیتال متمرکز مستقر در کاستاریکا. این مرکز توسط دولت ایالات متحده تعطیل شد پس از آنکه جرم پول شویی در آن کشف شد.

لیت کوین (litecoin)
یک آلتکویین بر اساس گواه کاری Scrypt. اخبار لیت کوین را برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

نقدینگی (Liquidity)
توانایی خرید و فروش یک دارایی به راحتی، با قیمت گذاری که تقریبا بین تراکنش ها مشابه باقی می ماند. جامعه مناسب بزرگ از خریداران و فروشندگان برای نقدینگی مهم است. نتیجه یک بازار غیرنقدی نوسانات قیمت، و ناتوانی در راحت مشخص کردن ارزش یک دارایی است.

درخواست نهایی (Margin Call)
عمل درخواست یک مارجین مورد نیاز. تبادل هنگامی که احساس می کند که یک تراکنش گر منابع مالی کافی برای پوشش دادن یک موقعیت تجارت اهرمی را ندارد، یک درخواست نهایی را منتشر خواهد کرد.

مگاهشها/ ثانیه (Megahashes/sec)
تعداد تلاش های هش کردن ممکن در یک ثانیه معین، که  میلیون هش (هزار کیلوهش) را اندازه گیری میگیرد.

سفارش بازار (Market Order)
یک دستورالعمل داده شده به مبادله، که از آن خرید یا فروش یک دارایی در نرخ بازار را درخواست میکند. در یک تبادل بیت کوین، می توانید یک سفارش بازار وضع کنید اگر تنها خرید و یا فروش بلافاصله bitcoinها را میخواهید ، به جای اینکه آنها را نگه دارید تا زمانی که مجموعه ای از شرایط بازار باعث شود برای کسب سود تلاش کنید.

mBTC
یک هزارم بیت کوین (0.001 BTC).

Microtransaction میکروتراکنش
پرداخت مقدار خیلی کوچک برای یک دارایی یا خدمات، در درجه اول آنلاین. میکرو تراکنش ها برای  انجام  تخت سیستمهای پرداخت معمولی دشوار هستند، به دلیل کمیسیون سنگین درگیر. برای مثال پرداخت دو سنت با استفاده از کارت اعتباریتان برای خواندن یک مقاله آنلاین دشوار است.

استخراج (Mining)
عمل تولید بیت کوین جدید با حل مسائل رمزنگاری با استفاده از سخت افزار محاسبات.

سرویس اختلاط (mixing Service)
سرویسی که بیت کوین شما را با شخص دیگری مخلوط میکند، بیت کویینهای برگشتی را به شما ارسال میکند با ورودی و خروجی های مختلف از آنهایی که به آن ارسال را انجام دادین. سرویس اختلاط (همچنین به عنوان یک tumbler شناخته می شود) حریم خصوصی شما را حفظ میکند زیرا این سرویس ردیابی یک بیت کوین خاص برای شما توسط مردم را متوقف می کند. همچنین این پتانسیل را دارد که برای پول شویی استفاده شود.

Mt. Go
یکی از نخستین صرافی‌های بیت کوین و در آنزمان محبوب‌ترین آنها بود. Mt.Gox  از آنزمان وارد کارهای اداری شد. این صرافی که در ژاپن مستقر است توسط جد مک کالب (Jed McCaleb) در سال 2010 آغاز به کار کرد.

Multisig
آدرس چند امضائه به طرفهای متعدد اجازه کاشت یک آدرس با یک کلید عمومی را میدهد. وقتی یکی بخواهد برخی از بیت کوینها را مصرف کند، نیاز است علاوه بر آن فرد برخی از این افراد تراکنش خود را امضا کنند. تعداد امضا مورد نیاز برحسب توافق آغازین در زمان ایجاد آدرس توسط افراد است. سرویسها از آدرس چند امضایی که مقاومت بسیار بیشتری در برابر سرقت دارند استفاده میکنند. اطلاعات بیشتر در مورد Multisig را در اینجا ببینید.

Namecoin
یک التکویین طراحی شده برای ارائه جایگزینی برای سیستم نام دامنه سنتی (DNS). کاربران می توانند در دامنه.bit که از طریق سرور های پروکسی در دسترس است، با پرداخت namecoinها  عضو شوند.

گره
یک کامپیوتر متصل به شبکه بیت کوین که از مشتریای استفاده میکند که تراکنش ها را به دیگران بازنشر میکند (مشتری cilent را ببینید). اگر میخواهید یک گره بیت کوین اجرا کنید ، bitcoin.org یک راهنمای جامع ارائه می دهد.

نانس (Nonce)
یک رشته تصادفی از داده ها به عنوان یک ورودی درزمان هش کردن یک بلوک تراکنش استفاده می شود. یک نانس برای تلاش و تولید دایجستی که مجموعه پارامترهای عددی را به سختی با بیت کوین فیت کند، استفاده میشود. نانس متفاوتی با هر تلاش هش کردن استفاده میشود، به این معنی که میلیاردها نانس در زمان تلاش برای هش هر بلوک تراکنش تولید میشود.

بلاک یتیم  (Orphan block)
بلکی که بخشی از بلاکچین معتبر نیست، اما درعوض بخشی از یک فورک دور انداخته شده است.

تبادل OTC (OTC exchange)
تبادلی که در آن تراکنش گران با یکدیگر به طور مستقیم سروکار دارند، به جای تکیه بر تبادل مرکزی به عنوان میانجیگری بین آنها.

خروجی
آدرس مقصد برای یک تراکنش Bitcoin. برای یک تراکنش تنها می تواند خروجی های متعدد وجود داشته باشد.

P2P
نظیر به نظیر. تعاملات نامتمرکز که حداقل بین دو طرف در یک شبکه به هم متصل رخ می‌دهد. این یک سیستم جایگزین برای نظم و ترتیب «hub-and-spoke» است که در آن تمامی مشارکین در یک نقل و انتقال از طریق یک نقطه واسطه با هم مرتبط می‌شوند.

کیف پول کاغذی (Paper wallet)
ورق چاپی که شامل یک یا چند آدرس بیت کوین عمومی و کلید خصوصی مربوط به آن است. اغلب برای ذخیره ایمن بیت کوین استفاده میشود، به جای استفاده از کیف پول نرم افزاری، که می تواند خراب شده، یا کیف پولهای وبی، که می تواند به سادگی هک شده یا ناپدید شوند. شکل مفید ذخیره سازی بیت کوین سرد است.

استخر (Pool)
مجموعه‌ای از مشتریان استخراج که به طور اشتراکی یک بلاک را استخراج می‌کنند و سپس پاداش را بین خودشان تقسیم می‌کنند. همزمان با افزایش سطح دشواری استخر‌های استخراج روش مفیدی برای افزایش احتمال موفقیت استخراج یک بلاک است.

PPCoin
AKA Peercoin یا سکه P2P. یک آلت کویین از مکانیسم گواه پشته سازی در عطف با گواه کار استفاده میکند. بر اساس مقاله سانی کینگ و اسکات نادال.

پیش استخراج
استخراج سکه ها بوسیله بنیانگذار یک کریپتوکارنسی قبل از اعلام آن سکه و انتشار جزئیات برای دیگرانی که ممکن است مایل به استخراج آن سکه باشند. پیش استخراج روش معمول مورد استفاده توسط scamcoinها است، اگر چه تمام سکههای پیش استخراج شده scamcoin نیستند.  Scamcoin) را ببینید).

Primecoin
طراحی و توسعه توسط سانی کینگ، Primecoin از گواه کار برای محاسبه تعداد اولیه استفاده میکند.

کلید عمومی (Public key)
یک رشته از اعداد و حروف است که در معرض اطلاع همگانی است و می‌توان با کلیدی دیگری هش شود، به طور خصوصی رشته را برای امضا یک ارتباط دیجیتالی نگاه می‌دارد. در مورد بیت کوین، کلید عمومی همان آدرس بیت کوین است. (آدرس Bitcoin را ببینید).

PSP
ارائه دهنده خدمات پرداخت. PSP خدمات پردازش پرداخت برای تجاری که مایل به قبول پرداخت آنلاین هستند را ارائه می دهد.

پمپ و روبرداری کردن (pump and dump)
متورم کردن ارزش یک دارایی مالی که ارزان تولید و یا به دست آمده است ، با استفاده از تبلیغات تهاجمی و اظهارات اغلب گمراه کننده. تبلیغات باعث میشود دیگران به دنبال کسب دارایی باشند، اجبارا ارزش آن را بالا میبرد. زمانی که ارزش به اندازه کافی بالا باشد، کلاه بردار دارایی های خود به فروش می رساند ، نقدینگی و طغیان در بازار، که باعث می شود ارزش سقوط کند.

گره پردازش
اندازه یک ترانزیستور در نانومتر، که طی یک فرایند ساخت تراشه. گره فرآیند کوچکتر کارآمد تر است.
گواه انباشته (گواه سهام)
یک جایگزین برای گواه کار، که در آن سهام موجود شما در یک ارز (مقدار پولی که نگه میدارید) برای محاسبه مقدار پولی که میتوانید استخراج کنید، مورد استفاده قرار میگیرد.

گواه کاری (Proof of work)
سیستمی است که قابلیت استخراج را به قدرت محاسباتی وابسته می‌کند. بلاک‌ها باید هش شوند، امری که فی نفسه یک فرآیند محاسباتی آسان است، اما یک متغیر اضافی نیاز است تا به فرآیند هش اضافه شود و آنرا دشوارتر سازد. وقتی یک بلاک با موفقیت هش می‌شود، هشینگ زمان و تلاش برای محاسبه صرف کرده است. بنابراین، یک بلاک هش شده گواهی از کار محسوب می‌شود.

کلید عمومی (Public key)
یک رشته از اعداد و حروف است که در معرض اطلاع همگانی است و می‌توان با کلیدی دیگری هش شود، به طور خصوصی رشته را برای امضا یک ارتباط دیجیتالی نگاه می‌دارد. در مورد بیت کوین، کلید عمومی همان آدرس بیت کوین است.
کد QR
یک بلاک گرافیکی دو بعدی است شامل یک الگو تک رنگی که توالی از داده‌ها را بازنمایی می‌کند. کدهای QR برای اسکن شدن توسط دوربین‌ها، از جمله دوربین‌های تلفن‌های همراه طراحی شده اند و به کرات برای رمزگذاری آدرس‌های بیت کوین مورد استفاده قرار می‌گیرند.
ریپل (Ripple)
یک شبکه پرداخت است که می تواند برای انتقال هر ارز مورد استفاده قرار گیرد (از جمله ارز موقت ad hoc که توسط کاربران ایجاد شده است). شبکه متشکل از گره پرداخت و دروازهها توسط مقامات عمل میکنند. پرداخت با استفاده از یک سری IOU ساخته شده، و شبکه براسا روابط اعتماد استوار است.

ساتوشی
کوچکترین زیربخش Bitcoin در حال حاضر موجود (0.00000001 BTC).

ساتوشی ناکاموتو
نام استفاده شده توسط مخترع اصلی این پروتکل بیت کوین، که از این پروژه در پایان سال 2010 کناره گیری کرد.

Scamcoin
آلت کویین تولید شده با تنها هدف ساخت پول برای مبتکر. Scamcoinها اغلب از تکنیکهای پمپ و روگرفت و پیش استخراج باهم استفاده میکنند.

Scrypt
جایگزینی برای سیستم گواه کار برای SHA-256، طوری طراحی شده است که به ویژه برای استخراج کنندگان CPU و GPU دوستانه، در حالی که ارائه مزیت کمی برای استخراج کنندگان ASIC دارد.

امضا
یک دایجست دیجیتال با هش کردن کلید خصوصی و عمومی با هم  تولید میشود تا ثابت کند که یک تراکنش بیت کوین از یک آدرس خاص آمد است.

جاده ابریشم Silk Road
یک بازار آنلاین زیرزمینی، به طور کلی برای خرید غیرقانونی، اغلب با ارز رمزنگاری مانند بیت کوین استفاده می شود. جاده ابریشم در اوایل اکتبر 2013 توسط اف بی آی بسته شد بعداز آنکه صاحباش راس اولبریخت دستگیر شد. اولبریخت بعدها به پول شویی و توزیع مواد مخدر متهم شد.

SEPA
منطقه پرداخت تک اروپا. یک توافقنامه ادغام پرداخت در اتحادیه اروپا، طراحی شده برای انتقال آسان تر وجوه بین بانک ها و ملل مختلف در حوزه یورو.

SHA-256
تابع رمزنگاری که به عنوان مبنایی برای سیستم گواه کار بیت کوین استفاده می شود.

SPV
ساده شده تایید پرداخت. یکی از ویژگی های پروتکل بیت کوین که گره را قادر به بررسی پرداخت میسازد بدون نیاز به دانلود بلاکچین کامل. در عوض، آنها تنها نیاز دارند هدر بلوک را دانلود کنند.

کهنه (stale)
هنگامی که یک بلوک بیت کوین با موفقیت هش شود، هر نوع تلاش دیگری برای هش آن ممکن است متوقف شود، دلیل آن است که اکنون بلوک ‘کهنه’ شده. آنها کاری است که به سادگی تکرار میشود که شخص دیگری قبلا انجام داده است، بدون هیچ پاداش. همچنین، این عبارت در استخر استخراج برای توصیف یک سهم از یک کار هش کردن که در حال حاضر تکمیل شده است مورد استفاده قرار گرفته است.

آلوده شدن (Taint)
تجزیه و تحلیل اینکه چگونه دو آدرس بطور نزدیک مرتبط هستند هنگامی که هردوی آنها بیت کوین خاصی را حفظ میکنند. تجزیه و تحلیل لکه دار یا آلوده می تواند برای تعیین تعداد مراحلی که باید برای Bitcoinها اتخاذ کرد تا از یک آدرس شناخته شده برای سکههای به سرقت رفته، به آدرس فعلی حرکت کنند.

تراهشها/ ثانیه
تعداد تلاشهای ممکن هش کردن در یک ثانیه معین، تریلیون هش (هزار گیگاهش) را اندازه گیری میکند.

Testnet
یک جایگزین بیت کوین بلاکچین، که صرفا برای آزمایش استفاده می شود.

TOR
یک پروتکل مسیریابی ناشناس، توسط افرادی استفاده شده که مایل به مخفی کردن هویت آنلاین خود هستند.

بلوک تراکنش
مجموعه ای از تراکنش ها بر روی شبکه بیت کوین، داخل یک بلوک جمع آوری میشود که می تواند درهم شود و به بلاکچین اضافه شود.

هزینه تراکنش
هزینه های کوچکی برای برخی از تراکنش های فرستاده شده در سراسر شبکه بیت کوین تحمیل شده است. حق تراکنش به استخراجکنندهای تعلق میگیرد که با موفقیت بلوک حاوی تراکنش مربوطه را هش کند.

uBTC
یک میکرو بیت کوین (0.000001 BTC)

آدرس غرور (Vanity address)
یک آدرس بیت کوین با یک الگوی مطلوب، مانند نام.

بیت کوین ویرجین
بیت کوینهایی که به عنوان پاداش برای استخراج یک بلوک خریداری شده است. اینها هنوز در هیچ نقطهای خرج نشده اند.

نوسانات Volatility
اندازه گیری تغییرات قیمت در طول زمان برای یک دارایی مالی تراکنش شده (شامل بیت کوین).

کیف پول (Wallet)
روش ذخیره سازی بیت کوینها برای استفاده های بعدی. یک کیف پول کلیدهای خصوصی در ارتباط با آدرس بیت کوین را نگه میدارد. بلاکچین ثبت مقدار بیت کوین مرتبط با آن آدرس است.

انتقال وجه (Wire transfer)
انتقال الکترونیکی پول از فردی به فرد دیگر. معمولا برای ارسال و بازیابی پول بدون پشتوانه از مبادلات بیت کوین استفاده میشود.

Zerocoin (سکه صفر)
یک پروتکل طراحی شده برای انجام تراکنش های پول رمزنگاری شده cryptocurrency واقعا ناشناس.

تراکنش تایید-صفر (Zero-confirmation transaction)
تراکنش که در آن تاجر خوشحال به دلیل ارائه یک محصول یا خدمت قبل از انتقال Bitcoin که توسط یک استخراجگر تایید شده و اضافه شده به بلاکچین، خوشحال است. این می تواند حامل ریسک هزینه دوبل باشد.

صرافی هادی http://exchangehadi.ir

خرید بیت کوین از لینک زیر

فروش بیت کوین از لینک زیر